Zavřít reklamu

Představení Apple Watch v roce 2015 zaujalo svět nejen díky chytrým funkcím, kterými hodinky disponovaly, ale také díky materiálům, ze kterých byly vyráběny. K dostání totiž byla i luxusní 18-karátová zlatá edice pro ty nejnáročnější jablíčkáře, jejíž cena startovala na 10 tisících dolarech (tedy asi 225 tisících korunách) a končila až na závratných 18 tisících dolarech (tedy asi 405 tisících korunách). Zpravodajci z Bloombergu se nyní dostali k velmi zajímavým informacím pojednávajících o tom, jak se této luxusní edici prodejně dařilo. O žádné velké překvapení se však nejedná. 

První týdne prodejů zlatých Apple Watch byly pro Apple naprostým fiaskem, jelikož se jich podařilo prodat jen velmi malé množství. Zájem o luxusní verzi se sice později zvedl a Apple si tak mohl spokojeně připsat nižší desítky prodaných kusů, i přesto je však nemělo příliš smysl udržovat v nabídce a po 16 měsících prodejů je stáhl a jejich obnovenou verzi již nepřinesl. Majitelé zlatých Apple Watch tak nyní musí u svých hodinek trpět zastaralý hardware i software, jelikož nepodporují nejnovější operační systém watchOS 5, nýbrž jen watchOS 4. Vzhledem k tomu, že je na tuto edici nahlíženo především jako na luxusní doplněk však nedostatek výkonu jeho majitele zřejmě příliš netrápí. 

Luxus jménem keramika

Že bylo zlato do jisté míry přešlapem přiznal Apple nepřímo sám uvedením nové luxusní edice Apple Watch Series 2, která však nebyla vyráběna ze žlutého kovu, ale z keramiky. Přestože svou cenou hliníkové modely keramika převyšovala, jelikož si za ní Apple účtoval v USA 1290 dolarů (tedy asi 29 tisíc korun), našla si obrovské množství příznivců a v prodejích zlatou verzi mnohonásobně překonala. Ostatně, s minimálně osmkrát nižší cenou se není absolutně čemu divit. I tuto edici však trochu překvapivě Apple nakonec poslal do věčných lovišť a u nových modelů keramiku nepoužívá. Spekuluje se ale nad tím, že se k ní v letošním roce opět navrátí, což by bylo mnohými jablíčkáři rozhodně vítané. 

Dnes nejčtenější

.