Zavřít reklamu

Apple Watch Edition - icon18-karátové Apple Watch Edition sú v podstate produktom, ktorý slúži na propagáciu celej prvej generácie hodiniek od Applu. To, že stoja 10 000 dolárov, je celkom pochopiteľné, na druhú stranu je to len spotrebná elektronika a jej cena narozdiel od Rolexov či Cartierov postupom času klesá. Zlaté hodinky by však chceli viacerí majitelia Apple Watch a práve na tom sa začína stavať nový biznis v USA, startup WatchPlate, ktorý vám za 400 dolárov premení klasické Apple Watch na 24-karátové Apple Watch Edition.

Startup funguje na princípe, že jeho autorovi pošlete svoje hodinky a on vám ich pozláti 24-karátovým zlatom. Samotný materiál podľa jeho slov stojí len 6 dolárov a zvyšných 394 dolárov je skôr cena za precíznu prácu, čas a fakt, že hodinky by ste mali mať do troch dní doma.

Apple Watch 24 carat

Podobnú službu sa rozhodol spustiť aj servis The Time Preserve, ktorý renovuje hodinky už 20 rokov a odteraz ponúka možnosť nechať si pozlátiť Apple Watch. Samotná vrstva zlata má hrúbku približne 5-6 mikrónov a ako uvádza servis, zlato sa z hodiniek nevytratí ani pri dennom používaní. Cena služby sa pohybuje od 550 do 650 dolárov, pričom vám umožňuje za nižšiu cenu si nechať modifikovať svoj remienok. Spoločnosť odhaduje, že hodinky budete mať doma do týždňa.

Apple Watch Time Preserve

*Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.