Zavřít reklamu

O letošních iPhonech je v posledních několika dnech slyšet především ve spojitosti s jejich názvy. Zatímco ještě nedávno svět víceméně počítal s označeními 11R, 11 a 11 Max, podle zpráv některých zdrojů letos Apple vsadí u minimálně jednoho modelu na označení “Pro”. To dnes “potvrdil” i jeden z předních výrobců příslušenství pro smartphony.  Záměrně však dáváme slovo potvrdil do uvozovek. Z jiného úhlu pohledu totiž dnešní zpráva některé dosavadní informace spíše ještě více zamotá. Vyvrací totiž teorie o označení iPhone pro nástupce modelu XR a iPhone Pro pro nástupce XS a XS Max.  

Podle výrobce ESR vsadí letos Apple na označení iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max, přičemž jako Pro budou označen modely s OLED displeji a pouhé číslovky se dočká nástupce iPhonu XR. Dočkat bychom se tedy měli vcelku krkolomného označení pro největší model, které by se mohlo stát, stejně jako vloni označení Max, terčem kritiky. Je však potřeba podotknout, že se zatím jedná o nepodložené informace a tudíž zatím není důvod k velké panice. Nicméně ESR je jedním z předních světových výrobců příslušenství, který dodává své produkty takřka do celého světa a který se i v minulosti chlubil poměrně přesnými informacemi z čínských zdrojů Applu, podle kterých mohl s předstihem vyrábět některé příslušenství. 

Oficiálního oznámení názvů se dočkáme již zhruba za měsíc při představení iPhonů. Jeho přesný termín sice zatím neznáme, čile se však spekuluje o úterý 10. září. Tento den by měly potvrdit či vyvrátit pozvánky na Keynote, které by měl Apple rozeslat v nejbližších dnech. Snad nás tedy na pódiu Divadla Steva Jobse nezklame jak výbavou novinek, tak i jejich názvy. 11 Pro Max totiž rozhodně příliš hezky nezní. 

Související články

Dnes nejčtenější

.