Zavřít reklamu

Apple Card v USA prožívá svůj start a na webu se tak začínají objevovat různé zkušenosti z praxe či uživatelské informace, které předtím nebyly dostupné. Nyní se například zjistilo, že pokud uživatel disponující Apple Card ztratí svůj telefon, karta jako taková již nebude fungovat a nebude možné s ní platit.

U běžných debetních nebo kreditních karet máte možnost zobrazit důležité informace o kartě, o transakcích či podmínkách a nastavení v nějaké formě internetového bankovnictví, ve vašem prohlížeči. V případě Apple Card to takhle nefunguje, což je na jednu stranu praktické s ohledem na jednoduchost a přístupnost k informacím (vše najdete v iPhonu), ale zároveň to představuje problém, jakmile iPhone propojený s Apple Card ztratíte. Uživatelův iPhone je totiž jediné médium, skrze které je možné Apple Card jakkoliv ovládat (Peněženka) a pokud dojde k jeho ztracení, uživatel tak přijde o jedinou formu přístupu ke své kartě. V případě ztráty nebo odcizení iPhonu tak mají uživatelé prakticky dvě možnosti. Buď musí počkat na nový iPhone (nebo použít jiné, s iCloud účtem spojené iOS zařízení). Nebo musí zavolat na zákaznickou podporu Applu, kde ho přepojí na zákaznickou podporu provozovatele karet (Goldman Sachs), kde je možné po autorizaci a uvedení několika kontaktních údajů vytvořit novou platbu. Tato možnost je však jen krajním řešením, proto je přístup k ní poměrně komplikovaný.

Z výše uvedeného tak plyne ponaučení, že pokud uživatel aktivně využívá svou Apple Card, při ztrátě iPhonu/iPadu se mu značně zkomplikuje život. Neboť bez spárovaného iOS zařízení nebude možný kartu používat, tedy například platit za důležité výdaje. Ve své podstatě jde také o další ukotvení uživatelů v ekosystému Applu, neboť používání karty vyžaduje vlastnictví iPhonu nebo iPadu.

Související články

Dnes nejčtenější

.