Zavřít reklamu

I iPhony už jsou samozřejmě nějaký ten rok voděodolné. Byť se na poničení vodou nevztahuje záruka, jablíčkáři mohou bez obav mobil umýt, sahat na něj mokrýma rukama, vytáhnout jej v dešti a podobně. Problém nastává v případě, kdy chceme na iPhonu nebo Apple Watch provést nějaký úkon a displej je mokrý. To kolikrát i sebemenší kapka dokáže nadělat pěknou paseku. Technologický gigant ale možná přijde s řešením.

Před pár dny byl zveřejněn patent, který pojednává o možnosti rozeznat dotek prstu a kapky vody. Patentová přihláška hovoří o použití ultrazvukového polarizátoru. Toto šikovné zařízení by dokázalo rozlišit mezi kapkou vody a dotekem prstu díky jeho pevnější struktuře. Technologie by rozpoznala kapky vody a tyto „doteky“ by odmítala. Snímaly by se tedy jen doteky prstu uživatele a používání iPhonu nebo i Apple Watch v dešti nebo pod vodou by tak mohlo rázem být téměř bezproblémové. Otázkou však zůstává, zda by byla tato novinka vůbec využitelná. Není totiž žádným tajemstvím, že záruka iPhonů se na poškození vodou nevztahuje. Mohli bychom se tak dočkat vcelku komické situace, kdy by šly iPhony bez problému ovládat pod vodou, ale kvůli riziku poškození vodou a neuznání reklamace by tuto vychytávku využívalo jen mizivé procento jablíčkářů.

Souvisejíci

Jako vždy je ale na místě připomenout, že se jedná pouze o patentovou přihlášku. Na něčem podobném tak Apple nemusí nikdy začít pracovat. Nejedná se ovšem o první patent, který se zabývá touto problematikou. Dva patenty na „stejnou notu“ si nechal Apple zapsat už minulý rok v říjnu. Některé zdroje rovněž na začátku roku tvrdily, že Apple pracuje na displeji pro letošní iPhony, které by mohly plně fungovat i pod vodou.

Související články

Dnes nejčtenější

.