Zavřít reklamu

Pamatujete si na záplavu reklam, kterou Samsung vyprodukoval na téma iPhone a chybějící 3,5 mm jack konektor pro sluchátka? Vsadím se, že určitě ano. Posměšky totiž Jihokorejci na účet Applu nešetřily už od roku 2016, kdy se světu ukázal první iPhone bez tohoto prvku – konkrétně iPhone 7. Záměrně však říkám nešetřily. Těmto dnům je totiž již konec.

Když včera Samsung představil v New Yorku nové phablety Galaxy Note 10 a Note 10+, nejednomu jablíčkáři zřejmě vykouzlilo úsměv na tváři rozhodnutí odstranit z nich po vzoru Applu 3,5 mm jack konektor, kterého se Jihokorejci ještě donedávna drželi jako klíště. Zřejmě málokoho by však napadlo, že jen u odstranění jacku Samsung nezůstane. Z jeho YouTubového kanálu totiž v tichosti zmizela i veškerá videa zesměšňující Apple, respektive jeho iPhony za absenci 3,5 mm jack konektoru, jelikož se Samsung zřejmě obával toho, že by mohl být tento materiál využit proti němu též ve formě posměšků. Ostatně, překvapivé by to zřejmě nebylo. V uplynulých letech totiž vyšla celá řada reklam, ve kterých si zahrál hlavní roli právě 3,5 mm jack a jeho (ne)existence na iPhonech. Ostatní zesměšňující videa, která se netýkají jacku, však na YouTube zůstaly.

Je vcelku úsměvné vidět, že to, za co se Samsung Applu dříve smál nyní sám udělal a navíc se chová téměř tak, jako by se za tuto věc nikdy nikomu nevysmíval. Faktem však je, že tyto reklamy zůstanou zaryty do pamětí lidé po celém světě zřejmě ještě dlouhé roky, pokud se je tedy Samsungu nepodaří přebít dalšími kousky, ve kterých se bude soustavně Applu vysmívat za jeden určitý prvek. Zda podobnou věc plánuje či nikoliv však ukáže až čas.

Dnes nejčtenější

.