Zavřít reklamu

Pamatujete si na roztomilou a kouzelnou adventuru Journey od studia thatgamecompany? Při svém vydání v roce 2012 strhla pozornost jak hráčů, tak recenzentů svým hudebním podkresem, nádhernými lokacemi a srdceryvným příběhem. Za to si vysloužila jedny z nejlepších hodnocení a stala se prodejním hitem. Netrvalo dlouho a postupně se rozšířila také na další platformy, avšak iOS se hra vyhýbala jako čert kříži. Naštěstí se tvůrci slitovali a potěšili fanoušky neočekávaným vydáním hry na App Store.

Zatímco hra Flower od téhož studia, jež spatřila světlo světa o tři roky dříve, se na iOS přece jen podívala, Journey takové štěstí nemělo. Příznivci léta čekali na sebemenší náznak toho, že se chystá verze pro mobilní zařízení, ale od té doby bylo ticho po pěšině, a většina lidí tak své naděje vzdala. Nakonec však studio thatgamecompany obrátilo o 180 stupňů a svůj počin vydalo nečekaně také na iOS, bez jakékoliv předchozí zmínky. Dočkáme se plnohodnotného zážitku a pochopitelně nebudou chybět ani online funkce, které také činily hru tak jedinečnou. O co přesně ve hře jde nebudeme prozrazovat, jelikož se od začátku do konce jedná o celistvý příběh, ale hratelnost hraje v Journey tu nejmenší roli. Titul totiž staví na celkovém zážitku, jenž si ze hry odnesete.

Pokud si chcete tuto kouzelnou záležitost vyzkoušet a máte alespoň iOS 12.2 a vyšší, neváhejte zamířit do App Store a hru za symbolickou částku $4.99 pořídit. Kdoví, možná se jedná o způsob, jak upozornit na svou nedávno vydanou hru Sky: Children of Light, vytvořenou jen a pouze pro mobilní zařízení. Nový počin od thatgamecompany až nápadně připomíná Journey a staví na podobných základech, přesto je však jeho předchůdce nenahraditelný. To si konec konců vyzkoušejte na vlastní kůži, těch několik hodin, za které hru dohrajete za to totiž stojí.

Související články

Dnes nejčtenější

.