Zavřít reklamu

Kdybyste se ještě před pár lety zeptali manažera v jakémkoliv obchodě na Wi-Fi či internet věcí, pravděpodobně by na vás nevěřícně zíral. Doba však pokročila, technologie si našly cestu i do maloobchodních řetězců a pokladny připojené k internetu nebo kamery se samostatnou sítí se staly standardem a jakousi normou. Většina lidí by se tedy mohla domnívat, že v tomto případě díky své open source povaze převládá Android nebo Windows, ale není tomu tak.

Průzkum společnosti Vanson Bourne jasně prozradil trend, který pravděpodobně výrazně ovlivní využití podobných technologií. Dotazování proběhlo na vzorku 700 manažerů maloobchodů zběhlých v IT, kteří tyto systémy ve své práci využívají. Podle 95% z nich jim mobilní zařízení umožnila lépe monitorovat produkty na skladě, pomohla jim zvýšit produktivitu zaměstnanců a zároveň usnadnila práci. Více jak polovina se nechala slyšet, že technologie rapidně zvýšily spokojenost zákazníků a umožnily jejich značce být více flexibilní a konkurenceschopnou. Teď se však pomalu dostáváme k té zajímavější části. Když se společnost vykonávající průzkum zeptala na preferovaná zařízení, 76% manažerů odpovědělo ve prospěch Applu. A drtivá většina z těch, kteří využívají jak iOS, tak Android a Windows, si stěžovala na problémy spojené s těmito operačními systémy.

Jednoduše se ekosystém Applu vyplácí, alespoň co se profesního využití týče, daleko více. Cena je sice mnohdy vyšší než u konkurence, ale bezproblémový chod, uživatelsky přívětivé rozhraní a dlouhodobá podpora je k nezaplacení. V případě manažerů, kteří mají zodpovědnost za spoustu dalších lidí a produktů, to platí dvojnásob. Člověk na jejich pozici si zkrátka musí být jistý, že ho využívané technologie nebudou brzdit, ale právě naopak. Provozní náklady sice hovoří ve prospěch operačních systémů jako je Windows nebo Android, ale dlouhodobá spokojenost hraje ve prospěch Applu.

Související články

Dnes nejčtenější

.