Zavřít reklamu

Před více než měsícem jsme se dočkali vydání dlouho očekávané AR hry Harry Potter: Wizards Unite, kterou mnozí před jejím příchodem do App Storu a Google Play označovali za nástupce fenoménu Pokémon Go. Ten se totiž už několik let těší nevídané popularitě, která zatím příliš neslábne, avšak po dějové stránce už může trochu nudit. Nového Pottera se navíc zhostilo studio,  které právě Pokémony na smartphony přineslo, což mnozí považovali do jisté míry za záruku úspěchu. Jak se však zdá, nic takového se nekoná. 

Podle analytické společnosti Sensor Tower zaznamenal nový Harry Potter: Wizards Unite za poslední měsíc patnáct milionů stažení, což se může zdát na jednu stranu jako velmi dobrý výsledek, na 182 milionů registrovaných hráčů Pokémon Go za první měsíc však Potter ani zdaleka nemá. I přesto mu však tento výsledek stačí na první příčku mezi AR hrami, kde má druhé místo zhruba o polovinu méně stažení. Co se pak týče ziskovosti, Harry dokázal vývojářům vydělat za první měsíc 12 milionů dolarů. Opět skvělé číslo, co? Ano i ne. V Pokémon Go totiž nechali hráči za první měsíc těžko uvěřitelných 300 milionů dolarů.

S ohledem na čísla stažení i zisků je tedy naprosto jasné, že se Harry Potter: Wizards Unite stane nástupcem Pokémon Go jen velmi těžko. První měsíc totiž bývá pro hry zpravidla klíčový a jen zázrak v podobě neuvěřitelně kvalitního patche by mohl titul vrátit zpět do boje. Zda se tak stane či nikoliv ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější

.