Zavřít reklamu

Po více než dvou měsících testování jsme se před malou chvílí dočkali vydání ostré verze mobilního operačního systému iOS 12.4. Ta je s největší pravděpodobností poslední verzí systému iOS 12, který Apple představil před více než rokem na WWDC 2018 a veřejnosti jej následně uvolnil na konci září. V tuto chvíli už totiž probíhá intenzivní beta testování nedávno představených operačních systémů v čele s iOS 13, který právě iOS 12 a jeho veškeré verze na iPhonech, iPadech a iPodech nahradí. 

Aktualizaci systému na verzi 12.4 provedete na vašem iOS zařízení zcela standardní cestou – tedy přes Nastavení, dále pak Obecné a položku Aktualizace softwaru. Je však možné, že se update bude kvůli vytížeností serverů Applu, která je po vydání nové aktualizace zcela obvyklá, stahovat velmi pomalu. Vzhledem k tomu, že systém neopravuje žádné závažné bezpečnostní chyby, které jsou využitelné i nyní, však delší doba stahování či snad odložení updatu na některý z následujících dní příliš nevadí.

Novinky, které iOS 12.4 přináší 

iOS 12.4 zavádí možnost migrace iPhonu přímým přenosem dat ze starého iPhonu do nového a posiluje zabezpečení iPhonů a iPadů. V této aktualizaci najdete následující novinky:

  • Migrace iPhonu – Nová možnost bezdrátového přenosu dat ze starého iPhonu do nového během úvodního nastavení
  • Další vylepšení a opravy chyb
  • Bezpečnostní oprava pro aplikaci Vysílačka na Apple Watch a obnova její funkčnosti
  • Toto vydání také zavádí podporu HomePodů v Japonsku a na Tchaj‑wanu.
  • Informace o zabezpečení obsaženém v aktualizacích softwaru Apple najdete na následující webové stránce: https://support.apple.com/kb/HT201222

Jak můžete sami vidět, novinek není v této verzi mnoho a většina z nich není ani příliš zajímavá. Na druhou stranu, už za dva měsíce dorazí na iPhony, iPady a iPody zcela nový systém, který bude novinkami napěchovaný a každý jablíčkář se tak zaručeně vyřádí alespoň na něm. 

Související články

Dnes nejčtenější

.