Zavřít reklamu

Včera kolem 22. hodiny vypustil Apple do světa další beta verzi svého nového operačního systému iOS 12 pro vývojáře, tentokrát již s číslem 10. Tento krok nás poměrně zaskočil, jelikož předešlou betu vydal Apple teprve před třemi dny, zatímco v minulých týdnech býval interval mezi vydáváním beta verzí týdenní, či dokonce dvoutýdenní. S blížícím se vydáním ostré verze už ale nejspíš Apple jen finišuje s posledními úpravami systému, které nevyžadují příliš mnoho času, díky čemuž si může právě častější uvolňování bez problému dovolit. Co nového tedy desátá vývojářská beta přinesla?

Pokud byste čekali nálož novinek, hned na úvod vás zklameme. Stejně jako tomu bylo u deváté vývojářské bety, ani desátá beta nenabízí téměř nic nového. Mezi vývojáři se tak začalo šuškat o tom, zda se rychlým vydáním nové bety nesnažil Apple narychlo zalátat nějakou bezpečností chybu, která však zatím na světlo světa nevyplula. Zda tomu tak ale ve skutečnosti je v tuto chvíli jasné není.

Některá vylepšení z iOS 12 jsou vážně parádní. Těšíte se?:

 

Obecně se dá o nové betě říci, že iPhony a iPady zase o něco málo zrychlila, což pozorujeme i my v redakci na starších strojích například při spouštění fotoaparátu. Ten se totiž spouští s každou novou betou na iPhonu 6 rychleji a rychleji. Při procházení systému si pak v betě nevšimnete žádných nepříjemných záseků či jiných problémů, které by vás při jejím využívání iritovaly. Co se pak týče ikony Bluetooth ve stavovém řádku, ta stále chybí a je tak prakticky stoprocentně jasné, že jí do něj již Apple nevrátí. Dle mého názoru je to sice škoda, nicméně se na její absenci dá bez problému zbyknout – tím spíš, když máte Bluetooth zapnutý permanentně například kvůli spárování hodinek či AirPods. Potěšit by pak měla i výdrž baterie, která se podle mnohých testerů lehce zlepšila či minimálně nezhoršila. Za zmínku pak stojí i nová možnost nastavit si individuální notifikace pro oblíbenou emailovou schránku v nastavení Oznámení, či ve fotkách v sekci Lidé přiřazovat k různým lidem další fotografie, které zvolíte ručně. 

Jelikož jsou poslední dvě bety na veškeré novinky strohé, je velmi pravděpodobné, že finální verze iOS 12 (tedy GM verze) je již na spadnutí. Zda jí ale Apple vydá již příští týden, či nás bude napínat až do září si samozřejmě předpovědět netroufneme. 

ios 12 beta 10
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější