Zavřít reklamu

Jistě už jste si všimli toho, že Apple si z nějakého důvodu nepřeje, abyste na domovské obrazovce měli složky bez názvu. Vcelku často se ale na internetu nachází různé postupy, jak neviditelných názvů složek docílit. Někdy jsou tyto postupy složitější, jindy zase o něco jednodušší. A dnes je důvod k oslavě, jelikož se objevila možnost, jak skrýt pojmenování u složek opravdu velice jednoduše.

Tento postup odkazuje na jeden znak ze sady Unicode, konrétně znak U+2800. Znak U+2800 je svým způsobem průhledná mezera, takže vypadá následovně (znak mezi závorkami): [⠀]. Operační systém iOS však tento znak prozatím nezná, a tak jej jednoduše můžeme využít k pojmenování jakékoliv složky na domovské obrazovce našeho iPhonu či iPadu. Jak tedy tento trik provést?

Jak skrýt názvy složek v iOS 12

Nejprve je nutné, abyste si zkopírovali znak U+2800 – najdete ho mezi následujícími závorkami:

[⠀]

Jednoduše na prázdném místě podržte prst a jakmile se prázdné místo označí, tak klikněte na Kopírovat. Poté jednoduše přejděte na domovskou obrazovku a najděte si složku, u které chcete skrýt název. Podržte na složce prst, abyste se dostali do módu úprav na domovské obrazovce a požadovanou složku rozklikněte. Poté smažte momentální název pomocí křížku a v prostoru, kde se nachází název složky, podržte prst. Nyní jednoduše klikněte na Vložit, a poté v pravém dolním rohu na Hotovo. Tento postup opakujte u všech složek, kde chcete smazat jejich názvy. V galerii níže naleznete mimo obrázků i GIF, který vám s postupem pomůže.

Samozřejmě známe Apple, když se mu něco nelíbí a nebo to prostě nechce, tak to tak taky bude. Nepočítejte tedy s tím, že tento postup bude fungovat bůhvíjak dlouho. S největší pravděpodobností se opravy této chyby dočkáme již velice brzy, tzn. v další verzi iOS – alespoň v minulosti to takhle vždycky bylo. Avšak osobně si myslím, že za zkoušku to určitě stojí.

ios12_prazdne_slozky_Fb

Dnes nejčtenější

.