Zavřít reklamu

Pryč jsou ty časy, kdy byl Instagram vnímán jen jako album pěkných fotek, které doplňovalo primárně využívaný Facebook. Za posledních pár let totiž obliba této sociální sítě raketově vzrostla a jakýkoliv útlum se nedá očekávat ani v nejbližší budoucností. S rostoucí oblibou však na Instagram dorazil i zcela nový obsah, který se mu zprvu spíše vyhýbal. Jedná se konkrétně o obsah s nenávistnou tématikou, který nemá na podobných platformách rozhodně co dělat. Proti tomu samozřejmě Instagram bojuje všemi dostupnými prostředky, který se neustále snaží vylepšit. Poslední upgrade těchto prostředků pak představil včera. 

Jedno z nejzajímavějších vylepšení okoukal Instagram alespoň částečně na YouTube. Zavádí totiž jakési “trestné období”, v rámci nějž bude uživatelům hrozit smazání jejich účtu, pokud se v něm opakovaně proviní proti zásadám Instagramu. Jedná se tedy o prvek, který uplatňuje i YouTubu v podobě “striků”. Díky této novince by se tak mělo alespoň podle slov představitelů Instagramu snížit procento nenávistného obsahu na síti. Toho je na ní totiž bohužel v současné chvíli velké množství a další stále přibývá.  

Nečekané mazání nehrozí 

Pokud na svůj Instagram sdílíte obsah, který je na hraně pravidel, nemusíte se nově bát blokace bez jakéhokoliv předchozího upozornění. Sociální síť totiž zavádí nová upozornění, díky kterým zjistíte, že je váš účet pod drobnohledem a existuje riziko jeho smazání kvůli určitému obsahu. Proti tomuto drobnohledu se budete moci přímo v novém upozornění odvolat a s trochou štěstí se z něj i vymanit. Záležet bude především na tom, jak váš obsah lidé z Instagramu posoudí. 

Související články

Dnes nejčtenější

.