Zavřít reklamu

Souvisejíci

Již na začátku tohoto roku se Instagram nechal slyšet, že začíná testovat nový vzhled aplikace, ve kterém nepůjde vidět počet To se mi líbí u konkrétních příspěvků. Instagram to s touto funkcí myslí doopravdy vážně, jelikož ji pomalu, ale jistě, začíná rozšiřovat do některých dalších zemí. Konkrétně se tato funkce začne od dneška projevovat v Kanadě, Irsku, Itálii, Japonsku, Brazílii, Austrálii a na Novém Zélandu. Uživatelé budou stále schopni vidět, kolik To se mi líbí jejich příspěvky dostaly. Tento počet však nebudou schopni vidět ostatní uživatelé. Ti namísto čísla uvidí pouze seznam jmen uživatelů, kteří příspěvek označili svým „lajkem“. Instagram se pro tuto změnu rozhodl z jednoho prostého důvodu. Chce totiž, aby uživatelé sledovali obsah v podobě fotek a videí a nepředháněli se v tom, kdo má na příspěvcích „větší čísla“.

Kromě Instagramu se do inovací pustil také Twitter. Ten totiž v Kanadě spustil novou funkci, ve které si uživatelé mohou zvolit odpovědi, které skryjí. Skryté odpovědi si poté uživatelé mohou zobrazit ve speciálním sloupečku. To se hodí například tehdy, kdy někdo začne odpovídat na váš příspěvek z cesty. Odpověď tímto způsobem nesmažete, ale pouze ji přesunete do speciální sekce, ve které nebude „překážet“ ostatním, smysluplnějším odpovědím. Zatím však není jasné, jak se uživatelům testujícím novinku tento prvek líbí, jelikož je testování zatím v rané fázi.

Souvisejíci

Obě dvě funkce jsou momentálně ve fázi testování. Instagram se k dalšímu rozšíření nijak nevyjádřil, avšak očekává se, že se postupně skrývání To se mi líbí rozšíří do celého světa. Twitterem představená nová funkce je prozatím k dispozici pouze v Kanadě. Rozšíření do dalších zemí se bude odvíjet od úspěchu v Kanadě. Pokud se nová funkce osvědčí, tak se jí s největší pravděpodobností později dočkáme v rámci celosvětové aktualizace. V opačném případě se funkce samozřejmě k široké veřejnosti nedostane a „zahodí“ se.

Související články

Dnes nejčtenější

.