Zavřít reklamu

Chytré hodinky Apple Watch si na své konto mohou připsat další zásluhu za záchranu života. Ve hře byla i tentokrát schopnost hodinek kontaktovat tísňovou linku. Rozhlasová stanice WBMM informovala tento týden o muži z Chicaga, kterého jeho Apple Watch pomohly zachránit před utonutím.

Muž jménem Phillip Esho se zrovna věnoval jízdě na vodním skútru na jezeře Michigan, když jeho i jeho smartphone smetla do vody vlna. Phillip Esho, který původně vyrazil na vodu, aby mohl pořídit fotografie panoramatu města Chicaga, se tak ocitl v ohrožení  života a zdánlivě bez možnosti přivolat si pomoc. Lidé na okolních lodích ho podle jeho vlastních slov neměli nejmenší šanci vidět ani slyšet, a přestože měl na sobě Esho plovací vestu, vlny ho neustále strhávaly pod vodní hladinu.

Naštěstí měl s sebou kromě smartphonu také Apple Watch, s pomocí jejichž SOS funkce se mu podařilo přivolat pohotovostní službu. Zpočátku si vůbec nebyl jist tím, zda se podařilo hovor úspěšně navázat, zanedlouho ale nad vodní hladinou uviděl helikoptéru a zároveň se k němu začaly přibližovat čluny chicagské policie i hasičů, aby mu jejich posádka poskytla pomoc. Esho uvádí, že pochybuje, že by se mu podařilo se bez Apple Watch úspěšně zachránit.

Příběhů o tom, jak se Apple Watch podílely na záchraně lidského života, je čím dál více. V těchto příbězích hraje roli nejenom schopnost hodinek v nouzi vytočit číslo tísňového volání, ale také jejich funkce, jako je třeba detekce pádu nebo možnost upozornění na příliš rychlý nebo naopak pomalý srdeční tep.

Apple Watch ponorene do vody

Související články

Dnes nejčtenější