Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co musel Apple řešit problém s odposloucháváním uživatelů přes FaceTime kvůli bezpečnostní chybě, a už má na práci opravu další chyby z tohoto soudku. Ta se tentokrát netýká iPhonů a Maců, nýbrž Apple Watch. Aplikace Vysílačka nebo chcete-li Walkie-Talkie, která dorazila jako novinka ve watchOS 5, totiž trpěla chybou, která měla uživatelům umožňovat odposlech ostatních.

Prostředí aplikace Vysílačka z watchOS 5:

V prohlášení, které Apple poskytl portálu TechCrunch, stojí, že aplikace Vysílačka bude nyní vyřazena z provozu a to až do chvíle, kdy Apple problém opraví a vydá potřebnou záplatu. Samotná aplikace sice na hodinkách nainstalovaná zůstane, nebude však možné se přes ní spojit s přáteli. De facto se tak opakuje scénář s chybou ve FaceTime, kdy se Apple také rozhodl k vyřazení služby z provozu. Tohoto kroku jsme se však dočkali až pár týdnů poté, co mu byla chyba oznámena. Za toto jednání si ale vysloužil od uživatelů i zákonodárců tvrdou kritiku a tak se nyní rozhodl k okamžitému jednání. 

“Byli jsme právě informováni o zranitelnosti aplikace Vysílačka na Apple Watch a proto jsme tuto funkci do doby, než problém vyřešíme, deaktivovali. Omlouváme se našim zákazníkům za nepříjemnosti a slibujeme, že funkčnost obnovíme co nejdříve. Přestože jsme nezaznamenali žádné použití této chyby v zabezpečení proti zákazníkovi, jelikož je k jejímu využití zapotřebí specifických podmínek a sekvencí událostí, bereme bezpečnost a soukromí zákazníků velmi vážně. Proto jsme došli k závěru, že dočasné zakázání aplikace představuje správný postup. Ještě jednou se omlouváme za problém a nepříjemnosti s ním spojené,” stojí v prohlášení Applu. Jak přesně se chyba projevuje a jak jí šlo zaktivovat tedy bohužel známo není. 

V tuto chvíli nezbývá nic jiného než doufat, že se Applu podaří problém vyřešit v brzké době a aplikaci tím pádem brzy zprovozní. Faktem však je, že v případě chyby ve FaceTime jsme na opravu čekali relativně dlouho – konkrétně týden a půl. Je tedy možné, že i tentokrát nebude oprava dostupná okamžitě, jelikož se bude chtít Apple 100% ujistit o tom, že vše již funguje zcela správně. 

walkie_talkie_fb

Dnes nejčtenější

.