Zavřít reklamu

Společně s nejnovějším operačním systémem watchOS 5 pro hodinky Apple Watch jsme se dočkali funkce Walkie-Talkie, chcete-li Vysílačky. Vysílačka se může hodit například tehdy, kdy s někým nakupujete v obchodním centru a nebo jste někde v davu a potřebujete se najít. Jednoduše stačí v těchto a mnoho dalších případech klepnout a můžete začít mluvit. Pojďme se tedy společně v tomto návodu podívat na to, jak můžete ve watchOS aplikaci Vysílačka používat a co ke správné funkčnosti potřebujete.

Co potřebuji pro správnou funkci aplikace Vysílačka?

Pokud chcete používat Walkie-Talkie, potřebujete vy a váš kamarád jakékoliv hodinky Apple Watch s nainstalovaným systémem watchOS 5 nebo novějším. Zároveň musíte mít na iPhonu, se kterým máte Apple Watch spárovány, aktivní a nastavenou aplikaci FaceTime a tudíž i přístup k internetu. Osobně aplikaci FaceTime příliš často nepoužívám, a tak se stalo, že se mi odinstalovala a aplikace Vysílačka se mi na Apple Watch neukazovala. Zkontrolujte si tedy, že máte FaceTime nainstalovaný a správně nastavený.

Jak pracovat s aplikací Vysílačka

Jakmile máte splněna všechna kritéria z předchozího odstavce, tak se můžeme vrhnout na samotné přidávání kamarádů. Pro přidání kamaráda otevřeme na Apple Watch aplikací Vysílačka a klikneme na žlutou ikonu „+„. Poté si vybereme kontakt, který si chceme do Vysílačky přidat. Nyní je nutné, aby druhá osoba přijala vaše pozvání. Na hodinkách druhé osoby se objeví notifikace, na které stačí kliknout na tlačítko Povolit vždy.

Pokud chcete s kamarádem zahájit konverzaci, tak si stačí otevřít aplikaci Vysílačka, zvolit si jméno kamaráda, podržet tlačítko Mluvit a začít něco říkat. Pokud se na obrazovce objeví text „Připojování“, tak musíte chvíli vyčkat, dokud se Vysílačka připojí. Jakmile budete chtít mluvení ukončit, tak prst z tlačítka Mluvit zvedněte.

Ve Vysílačce se nachází ještě jedna funkce, která se nazývá Na přijmu. Tuto volbu můžete buď aktivovat nebo deaktivovat. Pokud vás někdo bude kontaktovat tehdy, kdy nejste na přijmu, zobrazí se na vašich Apple Watch oznámení s dotazem, zda-li chcete s osobou mluvit.

Závěr

Osobně aplikaci Vysílačka používám především ve škole, kdy pomocí ní komunikuji se spolužákem a nemůžu si ji vynachválit. Také jsem se setkal se situací v obchodě, kdy jsme se s kamarádem nemohli najít a použili jsme Vysílačku k tomu, abychom si řekli, kde se nacházíme.

walkie_talkie_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.