Zavřít reklamu

O samořídícím autu od Applu nebylo poměrně dlouhou dobu téměř slyšet. Celý projekt je skryt hluboko v laboratořích společnosti a na denní světlo se podívají jen střípky informací, které navíc nejsou zpravidla ničím podložené. Nedávno jsme informovali o tom, že Apple Car mělo být podle designéra Jonyho Iva bez volantu, ale z toho pravděpodobně sešlo. Nyní tu máme další, o něco zajímavější zprávu. Auto Applu by se totiž mohlo podle posledních patentů dočkat zatahovacích nárazníků.

 

O plánu Applu využít zatahovací nárazníky jsme se dozvěděli díky patentovému úřadu, kde si společnost nechala patentovat způsob, jakým bude vysouvání a zasouvání probíhat. Hlavní výhoda by pak tkvěla ve vzduchovém polštáři, tvořícím se mezi částí nárazníku a zbytkem auta. Náraz by byl v tomto případě zmírněn a jak nárazník, tak vozidlo by utrpěly minimální škody. Uživatelům by toto řešení pomohlo především při parkování. Přece jen, mít vepředu i vzadu o několik centimetrů méně není k zahození. Vysouvání by probíhalo na principu jakéhosi nafukovacího mechanismu, který by vytlačil nárazník ven a potom ho zase stáhl zpátky. S autem by byl spojen lehkou konstrukcí, díky níž by mohl hladce zajíždět do vnitřku vozidla.

Apple-iCar-Matias-Papalini-concept-3

Zatím se jedná o poměrně zajímavý nápad, avšak není jisté, zda se ho bude Apple při finální konstrukci auta držet. Jedná se pouze o patent, kterých si společnost nechává vystavovat desítky. V tuto chvíli známe de facto jen krycí název celého projektu, který zní Projekt Titan. Není však známo, zda zaštřešuje pouze jeden koncept, nebo má Apple na stole rovnou několik různých modifikací a variant. Jak se vám zatím nápad se zatahovacími nárazníky líbí? Přijde vám praktický?

 

 

Související články

Dnes nejčtenější