Zavřít reklamu

Jistě si pamatujete na kauzu vybuchujících Samsungů Galaxy Note 7. Je třeba říct, že smartphony či tablety občas zkrátka vzplanou a podobné události se zřídka nevyhnou ani Applu. V roce 2017 údajně způsobil oheň v jednom bytě v New Jarsey iPad. Zemřel jeden člověk. Nyní proti této události brojí žalobou bytové družstvo a pojišťovna zemřelého. Žaloba byla podána minulý týden u okresního soudu v New Jarsey.

V žalobním návrhu stojí, že iPad byl kvůli své konsktrukční vadě nepřiměřeně nebezpečný a Apple pochybil nedostatečným varováním uživatelů. Apple je dále prý zodpovědný za škodu, jelikož by měl minimálně vědět, že lithiová baterie v iPadu je mimořádně nebezpečná a může být poškozena, i když je tablet používán zcela přiměřeně. Žalobci požadují po Applu škody související s rekonstrukcí a právní služby včetně úroků. V únoru letošního roku žalovali v této věci Apple také syn a dcera zemřelého. Text žalobního návrhu byl skoro stejný, nicméně v tomto případě žalobci navíc poukazovali na utrpení zemřelého. I zde je požadována náhrada škody. Jelikož je však celý spor na úplném začátku, těžko říci, jakým směrem se bude ubírat. Obecně se však dá říci, že Apple v naprosté většině soudních bitev vítězí a je možné, že i zde nenajde přemožitele, byť se jedná o problém skutečně závažný.

Zhruba před měsícem jsme vás například informovali o vzplanutí MacBooku Pro známému Dji. Jednalo o 15“ MacBook Pro z roku 2015, ze kterého se najednou začal valit dým během běžného používání. V ten moment byl MacBook Pro připojen k napájení a DJ ho měl na klíně. K žádnému zranění ale naštěstí nedošlo. Incident byl dokonce zaznamenán na video.

Zaloba proti Apple

 

 

Související články

Dnes nejčtenější