Zavřít reklamu

Od včerejšího dne se sociálními sítěmi začíná šířit video, na kterém se z MacBooku Pro začne valit hustý dým. Tento incident se stal DJi známému pod přezdívkou White Panda, který si však část stihl natočit. Skutečným problémem ale je, že k tomuto došlo při běžném používání, kdy byl jablečný laptop pouze připojen k napájení.

Loňský MacBook Pro:

Podle slov DJe jeho 15″ MacBook Pro z roku 2015 doslova vzplanul, a to při jeho běžné práci. Ačkoliv měl v tomto momentu MacBook položený na svém klíně, k žádnému zranění naštěstí nedošlo. Nejprve ze všech stran notebooku začal vycházet kouř, po čemž DJ MacBook okamžitě položil na podlahu, kde se následovně vznítil. Jak však bylo zmíněno, nikdo nebyl při tomto incidentu zraněn, avšak samozřejmě došlo k poškození domu jako takového. Podle White Pandy jeho MacBook za celou dobu své existence prošel pouze dvěma opravami, o které se postaral samotný Apple v rámci záruky produktu. Konkrétně byl vyměněn trackpad a displej a notebook se nikdy nesetkal například s jakýmkoliv neautorizovaným servisem. Taktéž nebyly nikdy použity žádné náhradní díly, tudíž zavinění z důvodu nevhodných dílů se dá zcela vyloučit. Jelikož k tomuto došlo během procesu nabíjení, první otázky padly na to, zdali nebyl použit adaptér třetí strany. Na to však DJ na svém Twitteru rychle zareagoval se slovy, že za celý svůj život používá pouze adaptér od Applu, který dostal s nákupem samotného MacBooku.

Jakmile se MacBook Pro dostatečně zchladil, White Panda jej vzal přímo do Apple Storu, kde byl umístěn do žáruvzdorného sejfu. V tom se měl nacházet údajně 24 hodin, a to z důvodu povinného bezpečnostního opatření. MacBook Pro je pravděpodobně již nyní na cestě do Cupertina, kde celou událost budou muset vyšetřit produktoví inženýři. Apple totiž produkuje miliony lithiových baterií, které jsou ve většině případů zcela bezpečné.

Jak celá situace ve finále dopadne je prozatím nejasné. Zcela jistě se jedná o zásadní selhání na straně baterie, která se z ničeho nic sama vznítila. V případě jakýchkoliv změn vás budeme informovat prostřednictvím článků.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější