Zavřít reklamu

Určitě každý z vás zná tu situaci, kdy někomu podáte iPhone s jednou fotografií a očekáváte, že se na ni dotyčný podívá, a poté vám iPhone opět vrátí. Většinou je to však tak, že telefon někomu podáte, a ten začne ve vaší galerii listovat zleva doprava bez toho, aniž by se vás zeptal. Jako naschvál většinou máte za fotografií nějakou jinou fotku, se kterou se však pochlubit nechcete. Abyste se této situaci vyvarovali a nemuseli jste fotografii mazat, tak v iOS existuje skvělá funkce, pomocí které si můžete fotografii z galerie skrýt. Fotka se poté přesune z galerie do zvláštní složky, která je vyloučena ze zobrazování v celé galerii.

Jak skrýt fotografie a videa z galerie

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či iPadu, se přesuňte do aplikace Fotky. Nyní si rozklikněte složku se všemi fotografiemi a vyberte si fotografii či video, které chcete skrýt. Poté otevřete náhled fotky/videa a v levém dolním rohu klikněte na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou). Zde poté zvolte možnost Skrýt. Operační systém se vás poté ještě zeptá na potvrzení této akce – klikněte na Skrýt fotografii. Fotografie či video se po tomto kroku přestane zobrazovat ve všech přehledech, okamžicích, sbírek a dalších. Zobrazí se pouze v albu Skryto. Zároveň je nutné podotknout, že pokud máte fotografii ke skrytí zařazenou v nějakém albu, tak z něj nezmizí. Abyste fotografii skryli z alba, tak ji musíte skrýt i přímo v něm.

Odkrytí fotografie či videa

Pokud se rozhodnete pro opětovné odkrytí fotografie ze složky Skryto, tak je postup velmi jednoduchý. Stačí se opět přesunout do aplikace Fotky, otevřít album Skryto a kliknout na fotografii (video), které chcete vrátit zpět. Poté klikněte v levém dolním rohu na tlačítko sdílení (čtvereček se šipkou) a z menu zvolte možnost Odkrýt. Fotografie či video se poté zařadí zpět, kam patří.

Osobně využívám funkce pro skrytí fotografií a videí velmi často. Jelikož občas iPhone s otevřenou galerií někomu půjčuji, tak rozhodně nechci, aby viděl fotografie, které nemá. Pokud jste tedy doteď osobní fotografie mazali, abyste je před ostatními skryli, tak pomocí tohoto návodu můžete celý postup jednoduše změnit.

LsA soutěž o airpos

Související články

Dnes nejčtenější