Zavřít reklamu

Myslím si, že tímto zlozvykem asi trpí všichni z nás. Prostě si jednoho dne stáhneme z App Storu aplikaci „na jedno použití“, avšak poté, co ji využijeme, už ji nikdy nespustíme. Aplikace se poté ztratí mezi ostatními aplikacemi a nás ani netrkne, že bychom ji vlastně mohli smazat. Věděli jste, že si v iOS můžete jednoduše zobrazit přehled aplikací, které používáte, a které zase naopak ne? V seznamu se vám u každé aplikace zobrazí datum, podle kterého můžete určit, zdali už by náhodou nestálo za to aplikaci smazat, aby vám nezabírala zbytečně místo v úložišti. Jak seznam aplikací s daty posledního použití zobrazit?

Zobrazení aplikací s posledním datem použití

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či iPadu, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté rozklikněte kolonku Obecné, a poté zvolte v závislosti na tom, jaké vlastníte zařízení, buď Úložiště: iPhone, anebo Úložiště: iPad. Po rozkliknutí je nutné nějakou dobu počkat, dokud se nenačtou všechny informace o úložišti. Nejdříve se zobrazí graf, který znázorňuje využití úložiště. Několik sekund po tom se zobrazí seznam aplikací společně s daty, kdy byly naposledy spuštěny. Vám už nyní nezbývá nic jiného, než v seznamu najít aplikace, které už jste dlouho nepoužili. Pro smazání je stačí jednoduše rozevřít a stisknout možnost Smazat aplikaci. Tuto akci poté musíte ještě jednou potvrdit stisknutím tlačítka Smazat aplikaci.

Pomocí tohoto jednoduchého triku můžete jednoduše smazat aplikace, které zbytečně zabírají místo ve vašem úložišti. Ačkoliv se to nemusí zdát, tak některé aplikace mohou mít až vyšší desítky megabajtů. Pokud jich tedy vymažete více, tak se můžete dostat na hranici stovek uvolněných megabajtů, což je u starších zařízení opravdu dost.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější