Zavřít reklamu

Pokud pravidelně sledujete náš magazín, tak zajisté víte o většině nových funkcí, které jsou součástí aktuálně nejnovějších operačních systémů. S těmito systémy však přišel Apple také s „novou“ službou, která nese název iCloud+. Tato služba je k dispozici pro všechny uživatele, kteří si předplácí iCloud, potažmo kteří nevyužívají bezplatný tarif. Součástí iCloud+ je několik bezpečnostních funkcí, dvě hlavní mají název Soukromý přes (Private Relay) a Skrýt můj e-mail. Oběma těmto funkcím už jsme se na našem magazínu věnovali, avšak v iOS 15.2 přišel Apple s vylepšením Skrýt můj e-mail. V tomto článku se na tohle vylepšení společně podíváme.

Jak na iPhone v Mailu využít Skrýt můj e-mail

Díky Skrýt můj e-mail si může uživatel vytvořit speciální krycí e-mailovou schránku, kterou následně může použít kdekoliv na webu. Cokoliv pak do této schránky přijde, tak je automaticky přeposíláno na váš reálný e-mail. Díky tomu nebude poskytovatel webu či služby schopen zjistit reálné znění vašeho e-mailu, což se z bezpečnostních důvodů hodí. Skrýt můj e-mail mimo jiné už delší dobu můžete využít při zakládání nového účtu pomocí Apple ID. S příchodem iOS 15.2 jsme se však dočkali nové možnosti pro využití Skrýt můj e-mail přímo v aplikaci Mail, díky čemuž je možné anonymně odesílat e-mailové zprávy. Postup pro využití je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Mail.
  • Jakmile tak učiníte, tak vpravo dole klepněte na tlačítko pro vytvoření nového e-mailu.
  • Tímto se ocitnete v rozhraní pro vytvoření nového e-mailu, kde vyplňte příjemce, předmětzprávu.
  • Před odesláním však v horní části klepněte na možnost Od:, kde se nachází váš e-mail.
  • Následně se vám zobrazí malé menu, ve kterém je možné odesilatele přepnout.
  • Z tohoto seznamu vyberte a klepněte na možnost Skrýt můj e-mail.
  • Nakonec už jen stačí, abyste e-mailovou zprávu klasicky odeslali.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy můžete v nativní aplikaci Mail využít funkci Skrýt můj e-mail a odeslat zprávu s tím, že se příjemci nezobrazí název vašeho reálného e-mailu. V případě, že se příjemce rozhodne na e-mail odpovědět, tak dojde k jeho automatickému přeposlání na váš reálný e-mail. Následně pak můžete při odpovídání opět využít funkci Skrýt můj e-mail a zůstat tak i nadále anonymní, což se v dnešní době rozhodně hodí. Na konec tohoto článku jen připomenu, že pro využití Skrýt můj e-mail musíte mít iCloud+, tedy předplacený iCloud. Možnosti nastavení Skrýt můj e-mail najdete v Nastavení → váš účet → iCloud → Skrýt můj e-mail.

Dnes nejčtenější

.