Zavřít reklamu

Rychlost internetu jako taková je v dnešní době velice důležitá, a to pro stahování, nahrávání, streamování a další úkony. Pokud chcete v zjistit rychlost vašeho internetu, tak k tomu můžete využít hned několik různých aplikací, které se nachází přímo na webu. Stačí tedy otevřít konkrétní stránku, spustit test a následně vyčkat na jeho dokončení. Často se stává, že poskytovatelé nedodržují sjednanou rychlost internetu, čímž vás prakticky okrádají o vaše peníze, jelikož nedodávají službu, kterou jste si zaplatili. I proto je dobré čas od času rychlost vašeho internetu změřit, abyste věděli, na čem jste.

Rychlost internetu: Jak ji jednoduše změřit na Macu

V případě, že vás nutnost přesunutí se na webovou stránku s aplikací, která dokáže rychlost internetu změřit, obtěžuje, tak pro vás mám perfektní zprávu. Rychlost internetu totiž můžete jednoduše změřit bez nutnosti otevření webového prohlížeče, a to přímo v nativní aplikaci Terminál. Celkově to zabere jen pár klepnutí a výsledek jste schopni zjistit během pár sekund. Postup pro spuštění integrovaného testu rychlosti internetu je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu otevřeli nativní aplikaci Terminál.
  • Terminál spustíte buď pomocí Spotlightu (lupa vpravo nahoře nebo Command + mezerník), popřípadě jej najdete v Aplikacích ve složce Utility.
  • Jakmile Terminál spustíte, tak se vám zobrazí malé okno, do kterého se vkládají různé příkazy.
  • Nyní je nutné, abyste si jednoduše zkopírovali příkaz, který přikládám níže:
networkquality
  • Po jeho zkopírování se přesuňte zpět do Terminálupříkaz zde klasicky vložte.
  • Následně, po vložení, stiskněte klávesu Enter, čímž se příkaz vykoná.
  • Ihned poté dojde ke spuštění testu rychlosti internetu.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem Macu jednoduše spustit test rychlosti internetu, který je součástí aplikace Terminál. Doba trvání testu je několik sekund a po dokončení se vám samozřejmě zobrazí rychlost stahování a odesílání, kromě toho se vám ale zobrazí také odezva a další data. Samozřejmě je před startem testu rychlosti internetu nutné, abyste co možná omezili jakoukoliv online činnost – v opačném případě by totiž změřená data mohla být ovlivněná a tudíž nerelevantní.

Dnes nejčtenější

.