Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co se začalo spekulovat o výstavbě nového datového centra Applu v Dánsku, které mělo zajišťovat tamní státy. Přestože se zprvu zdálo, že je výstavba takřka hotová věc, podle nových informací jí nakonec potkal podobný osud, jako například plánované datacentrum v Irsku, které Apple též odpískal. Zatímco tam roli hrály především legislativní procesy a nevraživost několika místních, kteří se rozhodli s Applem soudit, nyní hrála naopak roli neschopnost domluvy mezi zúčastněnými stranami.

Podle dánských zdrojů mělo dojít k roztržce mezi jablečnou společností a firmami, se kterými měla výstavbu pozvolna připravovat. Přípravy byly sice již podle všeho velmi daleko, jelikož je zrušení výstavby údajně velmi nepříjemnou zprávou pro některé okolní obce, které počítali s výhodami vyplývajícími z datacentra v jejich blízkosti, ani to však Apple nezabránilo smést plány ze stolu. V čem přesně tkvěl kámen úrazu se však bohužel zřejmě nedozvíme.

Uvidíme, na jaké plány se Apple hodlá zaměřit nyní. Jisté je, že svou půdu pro plánované centrum prodá a poohlédne se někde jinde. Jakékoliv obavy z horší dostupnosti či spolehlivosti služeb jsou však v tomto směru naštěstí zbytečné. V Dánsku totiž roste ještě jedno datové centrum, jehož dokončení je otázkou několika měsíců.  A kdo ví, třeba se Apple nakonec přeci jen pro výstavbu dalšího centra v této zemi rozhodne, byť tentokrát ukáže na jinou lokalitu. Pokud k tomu však dojde, je jasné, že se jej hned tak nedočkáme. Splnění veškerých potřebných náležitostí je totiž zpravidla během na dlouhou trať.

apple-logo-apple-store-fb

Související články

Dnes nejčtenější