Zavřít reklamu

iTunes je zřejmě jednou z nejikoničtějších aplikací, které Apple kdy stvořil. Její využití je totiž skutečně široké a i multaplatformní dostupnost zrovna tak. I tato legenda však musí jednoho dne přepustit místo modernějším řešením. A právě zahájení tohoto pozvolného odchodu má údajně Apple naplánováno na letošní WWDC, která vypukne v pondělí. 

Takto budou vypadat nové aplikace z macOS 10.15:

V uplynulých měsících jsme několikrát slyšeli o tom, že se iTunes rozštěpí na samostatné aplikace, které budou nabízet tytéž funkce jako právě výše zmíněná aplikace, avšak budou zpracovány moderněji a tím pádem budou pro uživatele přívětivější. iTunes v jakési okleštěné podobě však měl vedle nich Apple ponechat při životě. Zdroje reportéra Marka Gurmana z Bloombergu, které se řadí mezi jedny z nejpřesnějších, však tvrdí, že s příchodem macOS 10.15 iTunes tak jak jej známe zanikne a jeho úlohu přebere nová aplikace Hudba. Pokud se tak stane, iTunes odejde do důchodu po dlouhých 18 letech. Její představení totiž proběhlo už 9. ledna 2001 v rámci Macworld, na kterém jej slavnostně představil otec Applu Steve Jobs se slovy: “Apple vytvořil něco, co umí nejlépe – usnadnil složitou aplikaci a vytvořil jí výkonnější.” Postupem času se však vnímání iTunes diametrálně otočilo. 

V minulosti čelil Apple kritice za iTunes nesčetněkrát. Uživatelům vadilo především to, že se jedná o zbytečně “nafouknutý” software se spoustou funkcí, přičemž jako řešení vyžadovali právě jeho rozdělení na samostatné aplikace. Právě k tomu se letos Apple vytvořením Hudby, Podcastů a TV s největší pravděpodobností konečně odhodlal. Otázkou však zůstává, jak se iTunes změní například na počítačích s Windows, na kterých je uživatelé používají především k synchronizaci dat s iPhonem. Je totiž vcelku nepravděpodobné, že by na této platformě s touto aplikací Apple nikterak neupravil. Moudřejší však budeme samozřejmě až v pondělí večer. 

iTunes

Související články

Dnes nejčtenější