Zavřít reklamu

V úterý v podvečer představil Apple v tichosti přes tiskovou zprávu vylepšené MacBooky Pro, které lze nyní nakonfigurovat až procesorem s osmi jádry. Díky tomu tak lze tento stroj bez problému označit za nejvýkonnější MacBook v historii společnosti, což dokazují jednak měření Applu, ve kterých starší generace porážel o desítky procent, ale i čerstvý benchmark, který se objevil v databázi Geekbench. 

Benchmark byl proveden na MacBooku Pro s procesorem Intel Core i9 s taktem 2,4 GHz, přičemž na jedno jádro získal tento stroj 5879 bodů a a na více jader pak 29184 bodů, čímž de facto korunu pro nejvýkonnější MacBook potvrdil. High-endový MacBook Pro (2018) se totiž ve stejném testu dostal “jen” na 5348 bodů a v testu více jader na 22620 bodů. V prvním případě je tak rozdíl zhruba 10 %, ve druhém pak parádních 29 %. O výkonnostním nárůstu tak rozhodně nelze pochybovat. Otázkou však zůstává, jak si novinka poradí s chlazením. Právě s tím totiž měly předešlé modely vcelku velké problémy a dá se očekávat, že jinak tomu nebude ani nyní – tím spíš, když design počítače Apple zachoval. 

Kromě nových procesorů, díky kterým výkon MacBooků Pro narostl, se “novinka” dočkala i přepracované klávesnice. Ta je sice stále motýlková, avšak Apple u ní měl použít jiné materiály, díky kterým by měla být dle jeho slov spolehlivější a tím pádem snad i odolnější. Nicméně ihned po představení zařadil tento stroj do servisního programu pro bezplatné opravy klávesnic s motýlkovým mechanismem, což vyvolalo diskuze o tom, zda své vylepšené klávesnici vůbec věří. Její kvality však samozřejmě ukáže až čas. Otázkou ale je, zda jsou tohle jablíčkáři, kteří si tento stroj za vyšší desítky tisíc či nižší stovky tisíc korun zakoupí, ochotni skousnout. 

Související články

Dnes nejčtenější