Zavřít reklamu

Jedním ze zlatých hřebů první letošní konference Applu, která se konala na konci března v Divadle Steva Jobse v Apple Parku, bylo bezesporu představení nové herní služby  Arcade. Ta se dá označit do jisté míry za revoluční, jelikož bude založená na předplatném a její uživatelé si budou moci všechny exkluzivní hry užívat multiplatformně – tedy jak na Macích, tak Apple TV i iPhonech. Jak se však zdá, shánění kvalitních titulů nejde Applu zcela podle plánu. 

Když kalifornský gigant službu představil, nejednoho uživatele poměrně překvapilo, že je ochoten do ní pustit hry od doposud neznámých vývojářů, jelikož mnozí očekávali spíš sázku na ostřílené matadory. Apple však od prvopočátku vývojáře s kvalitními tituly vábil pod svá křídla s tím, že kromě peněz jim rád poskytne i své vývojáře, kteří jim s vývojem her pomohou. Ani to však zřejmě tak úplně nestačí. Spousta vývojářů totiž nachází v těchto dnech ve svých mailových schránkách zprávu od Applu, ve které je znovu vyzývá k zapojení se do Arcade. A právě to si lze vyložit i tak, že se zatím služba po stránce obsahu spíš trápí. Možnost vstupu vývojářů do ní totiž běží už od jejího představení, avšak limit zřejmě stále není naplněn a to asi ani zdaleka. Jinak by se Apple k podobným mailům těžko uchyloval. 

Obecně se dá říci, že toho o službě zatím příliš mnoho nevíme. Oznámení pár titulů jsme se už sice dočkali, na valnou většinu z nich však stále čekáme. Jasno není ani o přesném datu spuštění a výši měsíčního předplatného. Spekuluje se sice nad 10 dolary pro jednotlivce, avšak na potvrzení ze strany Applu si budeme muset ještě počkat. Dříve než na podzim to ale bohužel nebude. Snad tedy bude stát obsah, který bude na  Arcade dostupný, alespoň skutečně za to. 

Související články

Dnes nejčtenější