Zavřít reklamu

Mapy jsou pro Google čím dál důležitější a tak není divu, že se stále snaží o rozšiřování jejich funkcí. Mapy využívá více než miliarda lidí z celého světa a Google se tak snaží dostat sem i čím dál více různých reklam. A aby pro případné inzerenty byly Google Maps ještě zajímavější, neustále přibývají zajímavé novinky. Brzy například mapy nabídnou výbornou vychytávku pro cestující hromadnou dopravou a i dnešní novinka by mohla být velmi oblíbená.

Týká se restaurací, bister, fast foodů i všech ostatních stravovacích podniků, které už nyní mohou mít v mapách celkem rozsáhlou stránku s vlastními informacemi. Zákazníci, kteří danou restaurací v mapách vyhledají si mohou přečíst recenze, prohlédnout fotky jídel a v některých případech i aktuální menu. To však zatím na svou stránku v mapách tolik podniků nepřidává a Google Maps to mají napravit.

Právě na základě fotografií jídel od předchozích zákazníků budou Google Maps sestavovat vlastní neoficiální menu pro každou restauraci. Složeno bude z fotografií a také následných recenzí a zobrazovat by se tak měly pouze ty nejlépe hodnocené a oblíbené pokrmy. Samozřejmě bude možné menu upravovat. Novinka velmi připomíná oblíbenou aplikaci Yelp a je vidět, jak se Google snaží mapy napěchovat různými funkcemi, aby uživatelé nepoužívali konkurenční aplikace.

Otázkou samozřejmě zůstává, jak si novinku užijeme u nás v České republice. Vše totiž záleží na počtu fotografií a recenzí daných jídel a podniku a pokud zákazníci českých podniků Google Maps nenapěchují obsahem, žádné neoficiální menu se ani zobrazovat nebude. Funkce je zatím pouze v testovacím režimu a zatím ji tak nenajdeme v ostré aplikaci Google Maps.

Google Maps

Související články

Dnes nejčtenější