Zavřít reklamu

Pokud jste vlastníky Macu a setkali jste se u něj někdy s problémem, který si vyžádal kontaktování podpory, jistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že jste se setkali s profesionálním přístupem a poměrně rychlou radou, jak problém vyřešit. V podpoře Maců je totiž Apple nejlepší na světě – tedy alespoň podle průzkumu magazínu Laptop Mag. 

Průzkum kvality podpory byl zcela tajný a sestával z hodnocení telefonické podpory, online chatu a komunikace na diskuzních fórech Applu či Twitteru, které mají uživatelé k dispozici v případě potíží. Na všech třech platformách přitom Apple exceloval a s 91 body ze 100 možných obsadil mezi výrobci notebooků první místo. Testeři hodnotí kladně především pohotovost podpory a její přesné odpovědi, díky čemuž se v naprosté většině případů doberete k vyřešením problému skutečně rychle. Zatímco u živého chatu či telefonátu se s tím dá počítat, rychlá reakce na fóru či Twitteru rozhodně standardní není. Apple jí však přesto zvládá. Pomyslné body mu však ubírá absence podpory na Facebooku, který by byl pro mnohé uživatele též velmi vítanou možností, jak Apple na problém upozornit. 

Poměrně zajímavé je, že druhé místo pro sebe uzurpoval Razer, který se specializuje převážně na hráče, a to se skórem 88/100. Zatímco ve webové podpoře Apple dokonce překonal, telefonická podpora už tak slavná nebyla a ubrala mu důležité body. Překvapit dokáže ale i desáté místo Lenova s 55 body či sedmé místo HP se 65 body. Obě společnosti se přitom řadí mezi nejoblíbenější výrobce počítačů, což potvrzují i jejich fenomenální prodeje.

Související články

Dnes nejčtenější