Zavřít reklamu

Tmavý režim v iOS aplikaci Twitteru je k dispozici již poměrně dlouho. O plnohodnotný Dark Mode se však vzhledem k tomu, že byl laděn spíše do šedomodré barvy rozhodně nejednalo. Na oči příjemnější sice při večerním sledováním této sociální sítě byl, avšak například baterii na OLED telefonech nespořil. To se ale nyní mění. Twitter totiž spustil ve své aplikaci novou verzi Dark Modu, která je již skutečně černá. 

Nová verze tmavého režimu Twitteru je součástí verze 7.45, na kterou jsem osobně aktualizoval už před třemi dny. Dark Mode však vývojáři zaktivovali až včera na dálku. Jeho aktivace je naštěstí daleko jednodušší než v případě Messengeru. Stačí totiž, abyste tapli na svou profilovou fotku v levém horním okraji, pokračovali do sekce Nastavení a soukromí, zde zvolili Zobrazení a zvuk a z možnosti Tlumené světlo přepnuli na Zhasnuto. Z šedomodrého Twitteru se tak rázem stane Twitter zcela černý. 

V aplikaci si můžete rovněž nastavit to, že se bude Dark Mode automaticky aktivovat a deaktivovat v závislosti na denním období. Pokud tedy raději brouzdáte ve dne po bílé verzi aplikace a večer naopak po černé, Twitter se vám bude přepínat do těchto verzí sám. Dark Mode ale lze jednoduše zaktivovat či deaktivovat i pomocí žárovky, která se zobrazuje opět po tapnutí na profilovou fotku v levém spodním rohu displeje. 

Nechme se překvapit, jaká aplikace s Dark Modem dorazí nyní. Podle dostupných informací a úniků by to však mohl být již brzy WhatsApp. Zda se někdy v budoucnu též dočkáme přebarvení Facebooku či Instagramu je ale v tuto chvíli ve hvězdách. Minimálně v případě Facebooku bych se však osobně určitě nezlobil.

twitter dark mode fb

Dnes nejčtenější

.