Zavřít reklamu

Již za pár dní se koná jarní Apple Keynote. Jedním z jejích hlavních bodů by mělo být spuštění nové streamovací služby, o jejímž příchodu se spekuluje již několik měsíců. Příliš mnoho detailů o ní však zatím nevíme, ačkoliv si od tohoto týdne můžeme udělat alespoň obrázek o tom, jak bude zpočátku vypadat její obsah. Analytici ale nadšení jablíčkářů z blížící se služby příliš nesdílí.

Podle analytika Roda Halle je budoucí úspěch a především finanční přínos chystané streamovací služby přinejmenším sporný. Podle jeho propočtů totiž služba i v tom nejlepším možném případě získá jen relativně malý počet předplatitelů. Při počtu 20 milionů předplatitelů, získaných do roku 2020 a platících 15 dolarů měsíčně, by streamovací služba mohla příjmy Applu navýšit o pouhé jedno procento.

Jedním z argumentů, které by mohly hovořit v prospěch nové služby, by mohla být zesílená vazba uživatelů na jejich iOS zařízení. Tento argument ale Rod Hall vyvrací s tvrzením, že i tento jev by v konečném důsledku měl na Apple a jeho finanční výsledky sotva postřehnutelný vliv. Klíčovou je podle Halla také hodnota, kterou streamovací služba přinese uživateli – ta je ale zatím velmi nejasná.

Spolu se spuštěním streamovací služby se Apple chystá také výrazně vylepšit svou aplikaci TV. Jejím prostřednictvím mohli uživatelé mimo jiné využívat předplatného u služeb třetích stran, jako je třeba HBO nebo Netflix. Posledně jmenovanou službu ale v aktualizované aplikaci TV již uživatelé nenajdou. Netflix podle slov svého ředitele Reeda Hastingse chce, aby uživatelé měli přístup k jeho obsahu na jeho vlastní platformě. Není to první krok, kterým by se Netflix od Applu postupně odlučoval – nedávno zrušil pro nové uživatele možnost in-app platby přes iTunes, důvodem byla nespokojenost s provizí, kterou si Apple účtuje.

Apple TV ovladac

Související články

Dnes nejčtenější