Zavřít reklamu

V chystané streamovací službě Applu, kterou by rád kalifornský gigant konkuroval například Netflixu, bychom měli dle informací dostupných v minulých měsících nalézt skutečně širokou škálu různorodých pořadů od sci-fi filmů a seriálů, přes psychologická dramata až po sitcomy. Na své si však přijdou velmi pravděpodobně i milovníci kvalitních dokumentů, které zachycují životy výjimečných lidí. Applu se totiž dle dostupných informací podařila se studiem, která za pár velmi kvalitními kousky stojí, uzavřít dohoda. 

Kalifornský gigant se na spolupráci domluvil se studiem Imagine Documentaries, jehož hlavními představiteli jsou Ron Howard či Brian Grazer. Zdá se vám název tohoto studia povědomý? Není divu. Stálo totiž například za úspěšným dokumentem The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years, který získal v roce 2017 cenu Grammy. Studio se ale podepsalo i pod dokumentem o rapperovi Jay Z s názvem Made in America či popové star Katy Perry v dokumentu Katy Perry: Part of Me. Dá se tedy očekávat, že i budoucí tvorba studia bude směřovat hudebním směrem a na jablečné streamovací službě se objeví dokumenty o hudebnících. 

Na pořady z dílny Applu bychom se mohli dívat i skrze Apple TV:

Kdy se dočkáme?

Zatímco o obsahu, který by měl Apple vysílat, toho víme díky spoustě úniků relativně mnoho, o spuštění služby víme naopak pramálo. Spekuluje se však nad tím, že se dočkáme už v první polovině letošního roku, což ostatně naznačil nedávno i Tim Cook v jednom z rozhovorů. Šéf Applu se totiž nechal slyšet, že má společnost na letošek naplánováno představení několika nových služeb, na kterých pracovala dlouhé roky a je si jistá tím, že jí diváky nadchne. 

Jasno není ani v tom, jak vlastně bude Apple své pořady distribuovat mezi diváky. Zatímco někteří analytici tvrdí, že to bude skrze Apple Music, jiní věří ve vytvoření zcela nové platformy či v distribuci přes aplikaci TV. Ta sice není momentálně celosvětově dostupná, její zpřístupnění by však pro Apple jistojistě problém nepředstavovalo. 

Související články

Dnes nejčtenější