Zavřít reklamu

Před dlouhými dvěma lety došlo k uzavření dohody na odkup 21st Century Fox společností Walt Disney. Tento obchod se zdržel až doteď, jelikož jej musely velmi pečlivě zkontrolovat americké antimonopolní úřady. Společnost Disney tato akvizice vyšla na neuvěřitelných 71,3 miliard dolarů, což v přepočtu činí něco okolo 1,6 bilionu korun. Pro co to ale bude ve finále dobré?

Od Disneyho se ještě letos očekává spuštění jeho vlastní streamovací platformy Disney+, která by tímto rozšířením obsahu mohla konkurovat Netflixu, od kterého se Disney v minulém roce odtrhl. Pod tuto pohádkovou společnost totiž nyní spadají tituly jako Simpsonovi, X-Men, Avatar a studia Marvel, Pixar a Lucasfilm. Je tedy jasné, že se Disney chce soustředit především na vysílání tohoto typu obsahu online, který by mohl společnosti vynést obrovský zisk. Touto akvizicí si Disney upevní své dominantní postavení, které již nadále nebude moci téměř nikdo zpochybňovat. Jejich chystaná streamovací platforma by taktéž mohla pěkně zavařit té jablečné, které bychom se mohli dočkat již příští pondělí. Zdali zvládne Apple konkurovat Disneymu je prozatím ve hvězdách a třeba ve finále Disney+ až takový úspěch nesklidí.

Chystaného obsahu bychom si mohli užít prostřednictvím Apple TV:

„Všude tam, kam dopadá slunce, je naše království.“ – Tuto hlášku vyslovil již v roce 1994 lev Mufasa svému synkovi, Simbovi, v legendárním snímku od Disneyho – Lví král. Jak to tak vypadá, sama společnost se tímto mottem řídí vskutku poctivě a chystá se ovládnout celý trh internetového vysílání. Na streamovací platformě Disney+ by měly být snímky především pro děti, avšak z dosavadní tvorby společnosti víme, že uchvátí opět i svět dospělých.

disney fb

Dnes nejčtenější

.