Zavřít reklamu

Už zhruba před měsícem unikl plánovaný rozvrh akce GDC 2019, která se bude konat už za pár dní v americkém San Franciscu. Jednou z firem, které zde budou mít svou keynote, je také Microsoft a právě ze zmiňovaného uniklého seznamu jsme se dozvěděli, že chystá povolit vývojářům používat data z Xbox Live do svých aplikací. A tato spekulace se nyní potvrzuje.

Microsoft potvrdil příchod cross-platform vývojářského nástroje, díky kterému budou moci tvůrci aplikací zahrnout do svých appek a her achievementy, Gamerscore, kluby či seznam přátel z Xbox Live. A to jak pro iOS, tak Android aplikace. Vývojáři si budou moci samozřejmě vybrat, které části Xbox Live chtějí do svých her a aplikací integrovat.

Microsoft se na poli her v poslední době opravdu snaží. Během minulého roku koupil několik vývojářských studií a celkově pokračuje jeho snaha o rozšíření svých her napříč všemi platformami. A to dokonce i na Nintendo Switch a PlayStation 4. Vedoucí divize cloudového hraní v Microsoftu, Kareem Choudhry, totiž příchod Xbox Live na Switch nepřímo potvrdil a ohledně PlayStationu a Sony poznamenal, že probíhají mezi firmami nějaké debaty a obě společnosti jsou nakloněni spolupráci v oblasti cross-platform hraní.

Kromě uvolnění SDK Xbox Live se Microsoft o rozšíření cloudového hraní snaží především svou službou Xbox Game Pass a xCloud. První jmenovaná služba vám za měsíční poplatek umožní hrát více než stovku her na vašem Xboxu. Nutno podotknout, že jejich nabídka je opravdu skvělá a neustále se rozšiřuje i o právě vycházející hry. Najdeme zde například Forzu Horizon 4, State of Decay 2 či Crackdown 3, který vyšel pár dní zpět. Funkce xCloud nám umožní hrát stremované Xboxové hry na našich iPhonech a iPadech. O prezentaci této služby jsme vás informovali v nedávném článku.

 

Související články

Dnes nejčtenější