Zavřít reklamu

Během včerejšího dne se na oficiálním YouTubovém kanálu Xboxu objevilo video, které demonstruje připravovaný Project xCloud. Jedná se o službu, která dovolí svým uživatelům hrát Xboxové hry přímo na jejich telefonech. To bude možné díky využití cloudu, na kterém dojde k plnohodnotnému vykreslení hry, jejíž obraz bude posléze živě streamován do našich smartphonů.

V současné době jsou hry z dílny Microsoftu značně limitovany. Můžeme si je totiž užít pouze na klasickém PC s operačním systémem Windows, a nebo na herní konzoli Xbox. Samotný projekt byl prvně oznámen již v říjnu minulého roku a jeho příchod se nám pomaličku přibližuje. Jak ale tedy celá služba bude fungovat? Jak již bylo naznačeno výše, o běh hry se postará Cloud, který nám bude živě stramovat obsah hry. Mezitím bude také soustavně naše zařízení odesílat informace o našich aktivitách, aby mohlo dojít k co nejlepšímu hraní. Díky tomu nebudeme na hry jakkoliv omezeni výkonem našeho telefonu, ale plně postačí, když budete mít kvalitní připojení k internetu.

Na výše přiloženém videu můžeme vidět, jak jsme na telefonu s Androidem schopni hrát Forzu Horizon 4. K samotnému telefonu je přes Bluetooth připojen Xboxový ovladač, který snímá každou naši akci a odesílá ji do zmiňovaného cloudu. Jak všechny indicie nasvědčují, tato služba by měla být plně kompatibilní s operačním systémem iOS a tedy i jablíčkáři si budou moci užít hodiny ničím nerušeného hraní, a to na jejich iPhonu či iPadu.

Hry z Xboxu si již brzy zahrajeme i na iPhonech: 

Microsoft však trvá na tom, že se nejedná o náhradu herních konzolí, ale o další možnost si něco zahrát. Například v situaci, kdy vaši obývací místnost s televizí obsadí někdo jiný, můžete se jednoduše přesunout do jiného pokoje a pokračovat v hraní přesně tam, kde jsme před pár minutami skončili. Služby Project xCloud bychom se měli dočkat ještě letos, avšak přesnější informace doposud nebyly zveřejněny.

xbox

Související články

Dnes nejčtenější