Zavřít reklamu

Spotify nebude s Applem bojovat jen na bitevním poli streamovacích služeb, ale zřejmě i před Evropskou komisí. Tato švédská společnost totiž předložila komisi stížnost, ve které Apple obviňuje z nefér chování vůči konkurenci i svým zákazníkům. Prakticky vše přitom pramení z podmínek jeho App Storu. 

Největším trnem v oku jsou provize, které si Apple za aplikace v App Storu a placení služby v nich účtuje. Právě kvůli nim však Spotify přichází o spousty peněz, což jej samozřejmě v konkurenčním boji s Apple Music znevýhodňuje. Jablečná streamovací služba se totiž samozřejmě s ničím takovým potýkat nemusí. Kdyby mělo stejnou výhodu i Spotify, teoreticky by své služby mohlo nabízet jablíčkářům ještě levněji. Ve zkratce se tak dá říci, že chce Spotify dosáhnout naprostého srovnání podmínek v App Storu pro jeho veškerý obsah. To ale zřejmě nebude příliš jednoduché. Apple si je v něm totiž naprosto svým pánem a mluvit si do jeho řízení rozhodně nenechá. Ostatně, skvělým příkladem může být třeba využívání notifikací v jeho aplikaci Apple Store. Přestože v podmínkách App Storu výslovně stojí, že je zakázáno jakkoliv spamovat uživatele zbytečnými notifikacemi reklamního charakteru, Apple je v posledních týdnech mile rád využívá pro oznamování slevových akcí na iPhony či služby. 

Spotify už je dostupné i na Apple Watch:

Ve výsledku by se tak dalo říci, že se Spotify de facto jen zařadí mezi spousty nespokojených vývojářů, kteří právě pravidla App Storu kritizují. Mnozí z nich však raději i přesto, že s Applem ve spoustě věcí nesouhlasí, své aplikace v obchodě ponechají. Zisky z App Storu jsou totiž v porovnání s konkurenčním Google Play nesrovnatelně vyšší, jelikož jsou jeho uživatelé zvyklí daleko více utrácet. 

Spotify

Související články

Dnes nejčtenější