Zavřít reklamu

Pokud se rozhodnete pro nákup jakéhokoliv produktu od Applu, můžete se kromě skvělého kusu hardwaru těšit i na jednoletou mezinárodní záruku, díky které se vám dostane v případě nouze pomoci kdekoliv ve světě. Tu si můžete v některých zemích ještě “vylepšit” službou AppleCare, díky které vás například tolik nebolí ani to, když svůj iPhone neúmyslně rozbijete, jelikož vás pak jeho oprava stojí daleko méně peněz. A právě kontrola těchto dvou věcí by měla být od iOS 12.2 ještě jednodušší. 

Do nové verze operačního systému iOS 12 by měla do nastavení přibýt nová sekce, která bude uživatelům informace o jejich záruce a AppleCare velmi jednoduše nabízet a podle vývojáře Guliherma Ramba přes ní bude nejspíš možné i AppleCare dokoupit. Díky implementaci této novinky přímo do Nastavení tak již nebude nutní stahovat z App Storu aplikaci Podpora Apple, která informace o záruce a AppleCare též nabízí, popřípadě vše zdlouhavě kontrolovat na internetu. V současné době je však v betě tato novinky skryta a tudíž si na její podrobnější průzkum budeme muset ještě chvíli počkat. 

Řešením je nyní aplikace

Jak už jsem psal výše, v současné době můžete mezinárodní záruku svého zařízení zkontrolovat velmi jednoduše přes aplikaci Podpora Apple, která je k dispozici v App Storu na iOS. Ta nabízí kromě kontroly záruky i celou řadu různých rad pro řešení problémů či tipů, jak některé produkty využívat na maximum. Pokud tedy appku zatím ve svém iPhonu či iPadu nemáte, určitě si jí stáhněte. Za prozkoumání totiž rozhodně stojí. 

[appbox appstore id1130498044]

Co se týče zjištění záruky, to přes aplikaci provedete velmi jednoduše tak, že po jejím spuštění „tapnete“ v pravém horním rohu na siluetu uživatele. Díky tomu se v aplikaci přesunete do svého Apple ID účtu, ve kterém už jen stačí zvolit možnost „Ověřit krytí“. Poté se vám zobrazí seznam produktů spárovaných s Apple ID a to, zda se na ně záruka ještě vztahuje, či již mají po ní.  

Související články

Dnes nejčtenější