Zavřít reklamu

Pokud vás vloni představený iPhone X zaujal, ale nejste příznivci poměrně výrazného výřezu v horní části displeje, nejspíš vás následující řádky příliš nenadchnou. Ačkoliv se před nějakým časem spekulovalo nad tím, že se Applu podaří komponenty pro Face ID zmenšit a tím i zmenšit výřez, analytici z Piper Jaffray svým investorům sdělili, že letošní iPhony dostanou stejnou technologii, jako tomu bylo v loňském roce právě u iPhonu X. Zmenšování výřezu se tak pravděpodobně konat nebude. 

Face ID se podle všeho skutečně osvědčilo a tak je na čase na něj vsadil naplno. Tak přesně tímto heslem se má Apple pro letošní rok řídit. Trojice iPhonů, které bychom se měli v září dočkat, tak nabídne bezrámečkový design a autentizaci pomocí Face ID, jehož 3D senzory se skrývají právě ve výřezu. Ten je sice nyní pomyslným znaménkem krásy, jelikož se k jeho využití uchylují téměř všichni velcí výrobci smartphonů, všem je však jasné, že kdyby se podařil zmenšit na úplné minimum či by šel dokonce zcela odstranit, bylo by to ideálnější, jelikož by díky tomu opět narostl displej. Minimálně pro letošek si ale musíme u iPhonů na ničím nerušený displej nechat zajít chuť. Není se však moc čemu divit.

Zatěžkávací zkouška pro dodavatele

Dodavatel 3D modulů, kterým je společnost LITE, bude mít totiž pro letošek zakázku daleko větší a je vcelku logické, že se pro letošek raději Apple rozhodne pro jistou výrobu již zaběhlého komponentu, než aby se pouštěl do experimentování s něčím, co může výrazně zbrzdit uvedení nových iPhonů na trh. Letošek tak bude svým způsobem zatěžkávací zkouškou, která odhalí všechny slabiny ve výrobě, a odrazovým můstkem pro možné nástupce nynějšího 3D modulu pro Face ID.

Líbí se vám výřez v displeji iPhonu X?:

Uvidíme tedy, jakým směrem se budou iPhony v příštích letech ubírat. Letošek se sice ponese spíše ve znamení sjednocení, další roky však mohou být zase úplně o něčem jiném a přinášet daleko větší inovace, než kterých se dočkáme letos.

iPhone X vyrez FB

Související články

Dnes nejčtenější

.