Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás informovali o problému, který sužuje MacBooky při používáni Adobe Premiere Pro CC. Verze 13.0.1 a 13.0.2 totiž obsahují chybu, která může trvale poškodit Mac. Uživatelé si na zahraničních fórech začali stěžovat, že Mac při používání tohoto softwaru začne z ničeho nic vydávat hlasité zvuky, které mohou poškodit interní reproduktory. V některých případech se například snížila úroveň maximální hlasitosti nebo reproduktory přestaly zcela fungovat. Největší problémy byly hlášeny u 15“ MacBooku Pro 2018. Poškozeny mohou však být i jiné verze MacBooků.

Společnost Adobe uživatelům radila, že dokud problém nevyřeší, doporučuje vypnout při používání aplikace mikrofon. Problém je už ale zřejmě zažehnán, neboť Adobe vydal aktualizaci s číslem 13.0.3, která má v popisu uvedeno, že opravuje problémy s Premiere Pro, snižuje interakci s hlukem a pomáhá minimalizovat možný negativní dopad.

Adobe tedy v současné chvíli nabádá veškeré uživatele této aplikace, aby ji co nejdříve aktualizovali. Nikde zatím ale není zmínka o tom, jak budou odškodněni uživatelé, jejichž Mac byl touto chybou nenávratně poškozen. Rozhodně se nejedná o levnou záležitost. V důsledku chyby vzal jeden uživatel svůj 15“ MacBook Pro 2018 do Genius Baru kdesi v Kalifornii. Odstranit problém ho vyšlo na celých 600 dolarů (asi 13 800 korun). Proč tak šílená částka? Apple musí při řešení této závady vyměnit u MacBooku celou horní skříň, která obsahuje reproduktory, klávesnici, trackpad a baterii. Redakce portálu MacRumors se v minulých dnech dotazovala Adobe i Applu, jestli mají v úmyslu uživatele nějakým způsobem odškodnit. Ani jedna ze společností se ale dosud nevyjádřila.

 

Dnes nejčtenější

Další články