Zavřít reklamu

Jste majiteli MacBooku a používáte na něm ke své práci software Adobe Premiere Pro CC? Pak byste si měli rozmyslet, zda budete aktualizovat na jeho nejnovější verzi. Ta totiž obsahuje podle mnoha uživatelů velmi závažnou chybu, která vám může MacBook nenávratně poškodit. 

Stále se zvyšující počet nešťastných uživatelé Premiery ve verzi 13.0.1 a 13.0.2 si na zahraničních internetových diskuzích stěžuje na to, že při práci v softwaru začal Mac znenadání vydávat velmi hlasité a nepříjemné zvuky, které je nejenže vyděsily, ale dokonce jim i poškodily interní reproduktory v počítači. Ty po přehrání zvuku změní své vlastnosti, kdy jim například výrazně klesne maximální hlasitost, nebo přestanou fungovat úplně. Největší paseku nadělal problém na 15″ MacBoocích Pro (2018), nicméně i uživatelé starších modelů hlásí závady s reproduktory.

S problémem se potýkají jak majitelé 15″ verzí MacBooku Pro, tak i těch 13″:

Poměrně zajímavé je, že Adobe na vyřešení problému příliš nespěchá. První zprávy o něm se totiž začaly na fórech objevovat již na konci loňského roku, avšak update, který by problém vyřešil, zatím k dispozici není. Zástupce Adobe tak alespoň doporučil uživatelům, aby preventivně vypnuli mikrofony Macu při používání zvukových nástrojů, což učiní přes Předvolby -> Zvukový hardware -> Výchozí vstup, kde zvolí Bez vstupu. Zda tento recept riziko eliminuje však bohužel zcela potvrdit nelze. 

Že se jedná o problém skutečně závažný potvrzuje především cena, kterou si Apple účtuje za opravu takto poškozeného MacBooku. Portálu MacRumors totiž technici Applu v Apple Storu sdělili, že se tento typ oprav pohybuje zhruba okolo 600 dolarů, protože je potřeba vyměnit prakticky celá horní strana Macu.

Dnes nejčtenější

Další články