Zavřít reklamu

Přestože je MacBook celému světu znám především díky své velké spolehlivosti, ani mu se nevyhnou některé neduhy. Důkazem toho je několik výměnných programů především pro model z roku 2017, která jsme na vlastní kůži okusili nedávno i my v redakci. Novou generaci MacBooků Pro, tedy stroje vydané od roku 2016 po současnost, však sužují i problémy, o kterých se kvůli absenci výměnného programu příliš nemluví. Jedním z nich je i problém s podsvícením, kdy ze spodní hrany displeje vysvítají divné obrazce, připomínající osvětlení, které můžeme vidět na jevišti.

Dle portálu iFixit se dosud nejednalo o extra velký problém. Oprava podobného nešvaru totiž ještě donedávna vyšla na necelých 150 korun. Situace se však radikálně změnila po příchodu modelů s Touch Barem. Apple pro svůj MacBook Pro místo silnějších vodičů využívá tenčí pásové kabely, díky nimž je oprava v současnosti téměř nemožná. Při prvním představení změny designu ji všichni vítali. Nikdo nic nenamítal a jak se z testování zdálo, ani nebyl důvod. Problém nastává při dlouhodobém používání, kdy dojde k jemnému přetrhání kabelů, což vyústí přesně v daný problém.

Jak bylo zmíněno výše, oprava starších zařízení vás vyjde na úplný pakatel. Jediné co se u ní musí provést, je výměna patřičných kabelů. Bohužel design nového MacBooku Pro podobné řešení nedovolí. Pro docílení maximálního ztenčení se staly samotné kabely součástí displeje a pokud si přejete opravit tento problém, budete muset opravit celý zmiňovaný displej, za téměř 14 tisíc korun ($600).

Prohlédněte si MacBook pro v galerii níže:

Jak už jsem psal výše, jelikož se o problému zatím příliš nemluví, je vcelku pravděpodobné, že ještě není mezi uživateli příliš rozšířen. Pokud by však začalo problém hlásit čím dál více uživatelů, je možné, že Apple spustí opravný program i pro tento případ.

Jak problém vypadá můžete vidět v následujícím videu:

Související články

Dnes nejčtenější