Zavřít reklamu

Apple se chystá na velkou změnu svých interních pravidel pro opravy displejů iPhonů. Ta bude pro servisní střediska nyní jednodušší, jelikož už jablečná společnost nebude vyžadovat používání kalibračního přístroje. Nově se kalibrace vyměněného displeje bude provádět softwarovou cestou. Tímto krokem by mělo dojít ke zrychlení procesu opravy a i k navýšení počtu servisních míst po celém světě.

S příchodem Touch ID na iPhonu 5s se Home Button pároval s základní deskou. Pokud se tedy na přístroji vyměňoval displej bez použití správných postupů a kalibračního procesu, Touch ID poté nefungovalo. Stejně je nyní nastaveno i Face ID na iPhonu X a letošních modelech. Další komplikace při opravách přinesl iPhone 6s a jeho 3D Touch. Apple tak musel rozesílat svým servisním střediskům a autorizovaným prodejcům velká kalibrační zařízení, aby zajistil správnou funkčnost opravených iPhonů.

Opravy všech iPhonů budou nyní mnohem jednodušší:

Tento přístroj totiž zjišťoval, zda iPhone správně „měří“ tlak na displej a zda funguje správně i Touch ID a Face ID. Všechny tyto funkce nyní dokáže Apple otestovat a nastavit pomocí softwaru a nemusí tak využívat kalibrační přístroj. Nově stačí opravované zařízení připojit k Mac Mini nebo MacBooku Air a spustit speciální diagnostický program. Všechny opravny tak už nebudou muset mít vyhrazené místo na velký kalibrační přístroj, celý proces opravy je mnohem rychlejší a hlavně dostupnější kdekoliv na světě.

Otevírá se tak možnost pro mnoho nových servisních míst i tam, kam Apple nezasílal kalibrační přístroj. Samozřejmě i nadále bude potenciální servis muset splňovat přísné kvalitativní podmínky, které Apple vyžaduje.

Související články

Dnes nejčtenější