Zavřít reklamu

iPhony a iPady trápí další chyba, která vede až k jejich zamrznutí a restartu

V poslední době se na jablečných operačních systémech objevilo hned několik chyb, které způsobovaly v případě obdržení určitého textu do zprávy zhroucení či zamrznutí celého systému. Bohužel to ale vypadá, že se Applu ještě nepodařilo vychytat veškeré mouchy a podobné chyby v systémech stále naleznete. Další z nich totiž objevil před pár dny bezpečnostní expert, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou @pwnsdx. 

Spouštěčem chyby není tentokrát přímo text zaslaný do zprávy, ale část HTML kódu na webové stránce. Nicméně průběh chyby je víceméně shodný s chybami z minulosti. Po otevření příslušného odkazu na zařízení s iOS vám totiž zařízení na vteřinu zamrzne, poté zčerná jeho displej a hned poté se celé zrestartuje. Zajímavé ale je, že se chyba dotýká jak iOS 11, tak i iOS 12 a podle dostupných informací i několika starších verzí systémů. Pokud byste si pak chtěli chybu vyzkoušet na vlastní kůži, navštivte tento odkaz. Telefon se vám do pár vteřin zrestartuje. Za případné problémy, které by se ale dostavit neměly, však nesete zodpovědnost jen vy, nikoliv my. 

Chyba postihuje jak iPhony, tak samozřejmě i iPady:

Je více než jasné, že se Apple na opravu této chyby v následujících dnech či týdnech zaměří a implementuje jí do některého z budoucích updatů systému iOS 12, pravděpodobně již do jeho druhé verze. První verze – iOS 12.0 – totiž vychází již dnes večer a je tedy vcelku nepravděpodobné, že se v něm oprava objeví. 

| | Zdroj
13
Leitz

Diskuze

  Lukas Harry Pejzl

  No jo no. Když někdo chodí na odkazy a stránky, tam kam nemá a nebo jsou podezřelé, tak se není hold čemu se divit..

  Reagovat

  Bože co je to zase za žvást, kdyby se psal článek kvůli každé chybě v androidu, nedej Bože ve Windows, nebudou stačit všechny servery světa.

  Reagovat

  A proč bych měl lézt na web na mobilu ? Na web se leze na monitoru kompu 15″ a víc. Pro mobil a web nevidim opodstatnění. Já na odkazu vidim nápis a xift mašinky Tomáše.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz