Zavřít reklamu

V poslední době se na jablečných operačních systémech objevilo hned několik chyb, které způsobovaly v případě obdržení určitého textu do zprávy zhroucení či zamrznutí celého systému. Bohužel to ale vypadá, že se Applu ještě nepodařilo vychytat veškeré mouchy a podobné chyby v systémech stále naleznete. Další z nich totiž objevil před pár dny bezpečnostní expert, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou @pwnsdx. 

Spouštěčem chyby není tentokrát přímo text zaslaný do zprávy, ale část HTML kódu na webové stránce. Nicméně průběh chyby je víceméně shodný s chybami z minulosti. Po otevření příslušného odkazu na zařízení s iOS vám totiž zařízení na vteřinu zamrzne, poté zčerná jeho displej a hned poté se celé zrestartuje. Zajímavé ale je, že se chyba dotýká jak iOS 11, tak i iOS 12 a podle dostupných informací i několika starších verzí systémů. Pokud byste si pak chtěli chybu vyzkoušet na vlastní kůži, navštivte tento odkaz. Telefon se vám do pár vteřin zrestartuje. Za případné problémy, které by se ale dostavit neměly, však nesete zodpovědnost jen vy, nikoliv my. 

Chyba postihuje jak iPhony, tak samozřejmě i iPady:

Je více než jasné, že se Apple na opravu této chyby v následujících dnech či týdnech zaměří a implementuje jí do některého z budoucích updatů systému iOS 12, pravděpodobně již do jeho druhé verze. První verze – iOS 12.0 – totiž vychází již dnes večer a je tedy vcelku nepravděpodobné, že se v něm oprava objeví. 

Související články

Dnes nejčtenější