Zavřít reklamu

Microsoft již od letošního července připomíná uživatelům komunikačního programu Skype, aby co nejdříve aktualizovali na nejnovější verzi, tzn. Skype 8.0. Microsoft se však nyní rozhodl, že přestane pouze hrozit prstem a uživatele doslova nutí, aby aktualizovali ze Skype Classic (7.0) na nejnovější verzi. To se samozřejmě většině uživatelům nelíbí, jelikož nová verze Skype nepřináší kromě modernějšího vzhledu žádný užitek.

Největší slávu si Skype užil před několika lety, ale vsadím se, že i nyní se mezi vámi najdou jeho zastánci a aktivní uživatelé. Podnět k nucené aktualizaci už od Microsoftu můžete znát například z operačního systému Windows, kdy se můžou aktualizace spustit prakticky kdykoliv a je jedno, jestli zrovna máte rozdělaný projekt do školy nebo se díváte na film. Windows se jednoduše aktualizuje tehdy, kdy si sám řekne. V případě Skype máme alespoň konkrétní datum, kdy stará verze přestane fungovat – jedná se o 1. listopad 2018.

Takto vypadá Skype 8.0:

Jak už jsem psal v úvodu, nový Skype je svým způsobem opravdu jedno veliké zklamání. Musím sice uznat, že nový design je opravdu lepší a modernější. Avšak nemožnost pracovat s vícero okny, s vícero účty či neumožnění přizpůsobit si zvuková upozornění je velmi nepříjemný přešlap ze strany Microsoftu. Existují tedy pouze dvě možnosti – buď tuto „aktualizaci – neaktualizaci“ zkousnout a nebo se porozhlédnout po konkurenčním komunikačním programu, kterých je v dnešní době na internetu k dispozici hromada.

skype
Zdroj: skype.com

Související články

Dnes nejčtenější