Zavřít reklamu

Před několika dny jsme si na našem magazínu ukázali, jak nastavit, aby se okna Finderu zobrazovala i po novém otevření v takové velikosti, jakou si sami nastavíte. Opět byl v komentářích vznesen další dotaz, který byl směřovaný na to, zda-li lze v macOS nastavit, aby se okna v Safari defaultně otevíraly v módu na celou obrazovku, respektive na fullscreen. Odpověď je jednoduchá – ano lze. A jelikož nám na naši čtenářích záleží, tak jim samozřejmě vyhovíme. Dnes si tedy ukážeme, jak v macOS nastavit, aby se různé aplikace (nejen Safari) automaticky spouštěly na celou obrazovku. Vrhněme se tedy na to.

Jak nastavit zobrazování aplikací na celou obrazovku

Nejprve je nutné na našem Macu zabrouzdat do předvoleb systému. Rozklikneme tedy v levém horním rohu obrazovky Apple logo a z rozevíracího menu, které se zobrazí, zvolíme možnost Předvolby systému… Otevře se nové okno, kde se přesuneme do kategorie Obecné (první řádek, první ikona). Zde ve spodní části okna odškrtneme možnost Při ukončování aplikaci zavírat okna. První krok je hotov.

Druhý krok spočívá v tom, abychom si otevřeli aplikaci, u které chceme, aby se automaticky spouštěla v režimu celé obrazovky. Aplikaci spustíme a v levém horním rohu klikneme na zelené kolečko, které aplikaci převede do fullscreenu. Nyní nachází velice důležitý krok. Kdykoliv budete chtít okno zavřít, tak ho nesmíte zavřít pomocí červeného kolečka v levém horním rohu okna. K uzavření aplikace musíte používat klávesovou zkratku Command + Q a nebo na ikonu oné aplikace kliknout v Docku pravým tlačítkem a stisknout možnost Ukončit. Pokud tak neučiníte, tak se aplikace po opětovném spuštění opět zobrazí v malém okně.

Uznávám, že se tento proces může zdát lehce složitý. Každopádně si po několika hodinách na jiný styl zavírání aplikací zvyknete, tedy alespoň já osobně jsem to tak měl. V opačném případě existuje ještě jedna možnost. Okno aplikace si můžete v klasickém módu jednoduše roztáhnout po celé obrazovce. Nedočkáte se tak plnohodnotného módu celé obrazovky, avšak svůj účel se splní. Pro jakou možnost se rozhodnete, tak to už záleží jen a jen na vás.

Dnes nejčtenější

Další články