Zavřít reklamu

Nedávno jsme na našem magazínu zveřejnili návod, ve kterém jste se mohli dozvědět o třech různých způsobech, jak si přizpůsobit velikost okna. V komentářích jeden z našich čtenářů vznesl dotaz ohledně toho, jak v macOS nastavit, aby se velikost okna Finderu po uzavření aplikace uložila. Tzn. aby se po opětovném spuštění Finderu velikost jeho okna zachovala. Jiný uživatel na tento dotaz odpověděl, a abych měl jistotu, že se o tomto triku dozví opravdu všichni, tak jsem se rozhodl trik přenést do dalšího návodu. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

Uložení velikosti okna Finderu

Nejprve se na našem Macu přesuneme do aktivního okna aplikace Finder. Poté si velikost okna Finderu přizpůsobíme dle svého gusta tak, jak chceme, aby se i příště otevřelo. Jakmile máme velikost nastavenou, tak na klávesnici podržíme tlačítko Command. Poté najedeme kurzorem na červený křížek v levém horním rohu okna a společně se stisknutou klávesou Command okno zavřeme. Pokud okno Finderu uzavřete pomocí tohoto způsobu, tak se velikost okna zachová i po opětovném spuštění.

Sice se jedná prakticky o banální záležitost, jejíž opětovné nastavení lze upravit během několika sekund, avšak i přesto se může hodit. Při hledání podrobností o tomto návodu jsem se na různých fórech shledal s uživateli, které tato záležitost více než jen štvala a hledali možnost, jak velikost okna Finderu pevně nastavit i po opětovném spuštění.

finder-dock-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.