Zavřít reklamu

Vyskakovací okna, chcete-li pop-up okna, jsou ve velké většině opravdu otravné. Nejčastěji se na nich zobrazuje nevhodná reklama a někdy zase například podvodné stránky s textem „Vyhráli jste iPhone“. Věděli jste však, že tato vyskakovací okna používají i například banky a jiné stránky, které nemají s podvody nic společného? Apple, potažmo Safari, všechna tato vyskakovací okna ve výchozím nastavení blokuje a nepovoluje jejich zobrazení. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak v Safari v macOS vyskakovací okna povolit.

Povolení zobrazování pop-up oken

Nejprve se přesuneme do aktivního okna Safari a v horním menu klikneme na tučný text Safari. Z rozbalovacího menu, které se zobrazí, klikneme na Předvolby… V horním menu nového okna se přesuneme do záložky Webové stránky a v levém menu se přesuneme do poslední možnosti – Vyskakovací okna. Zde se nachází seznam všech momentálně otevřených záložek, u kterých si můžeme povolit otevírání vyskakovacích oken. Pomocí tohoto nastavení si tedy můžeme jednoduše sami manuálně nastavit, u kterých konkrétních webových stránek se vyskakovací okna zobrazí, a u kterých ne.

Ve spodní části okna si taktéž můžeme u textového pole Při návštěvě jiných stránek nastavit všeobecné povolení nebo zákaz zobrazování vyskakovacích oken – nemusíme tedy manuálně volit, jestli se vyskakovací okna zobrazí, či ne. Každopádně úplné povolení zobrazování vyskakovacích oken příliš nedoporučuji, jelikož většina z nich je opravdu nežádoucích.

Pokud se pro povolení zobrazování všech vyskakovacích oken opravdu rozhodnete, tak si hlavně dávejte pozor na své údaje. Podvodně vypadající okna ihned zavřete a v žádném případě nikde nevyplňujte své osobní údaje a už v žádném případě číslo platební karty, apod. Taktéž berte na vědomí, že vám v dnešní době dá málokdo něco zadarmo a pokud se zobrazí okno s textem „Vyhráli jste iPhone“, tak jste jej určitě nevyhráli.

pop-up-safari-fb

Dnes nejčtenější

.