Zavřít reklamu

Osobně se mi s koupí chytrých jablečných hodinek změnil život. Všeobecně žiji zdravěji, více se pohybuji a především se i lépe probouzím. Nechávám se totiž budit samotnými vibracemi jablečných hodinek, které jsou oproti hlasitému budíku o dost příjemnější a hlavně s nimi v brzkých ranních hodinách nevzbudíte svého partnera. Na hodinkách mě ale v noci štvaly dvě věci – náhodné zapínaní displeje, které i na nejnižší jas dokáže osvítit půlku pokoje, s čímž souvisí i vyšší spotřeba baterie. Naštěstí existuje jednoduchý trik, pomocí kterého se můžete těmto problémům vyvarovat.

Jak v noci šetřit baterii Apple Watch

Postup je opravdu velice jednoduchý. Vždy, když jdete spát, tak si stačí aktivovat režim „Kino„. Tento režim aktivujete tak, že na vašich hodinkách otevřete ovládací centrum ze spodní hrany displeje. V ovládacím centru už stačí pouze aktivovat onen režim, který má ikonku divadelní masky. Režim kina způsobuje to, že se displej hodinek nebude automaticky rozsvěcovat v závislosti na vašem pohybu. Pro aktivaci displeje v aktivním režimu kino musíte prstem klepnout na displej a nebo stisknout boční tlačítko. Už se tedy nikdy nestane, že byste si při převalování aktivovali displej hodinek.

Jak už jsem zmínil výše, tak společně se zapínáním displeje souvisí i fakt, že se rychleji vybíjí baterka. Osobně vlastním Apple Watch Series 4 a bez aktivního režimu kino mi přes noc baterie hodinek spadla klidně o 20 %. Nyní, když před spaním vždy aktivuji režim kino, tak se přes noc hodinky vybijí o maximálně 5 %, což je čtyřikrát méně. S tímto režimem tedy nejen, že ušetříte baterii, ale také už se nebudete muset obávat osvícení displejem v nočních hodinách.

Související články

Dnes nejčtenější