Zavřít reklamu

O příchodu nástupce oblíbeného iPhonu SE se spekuluje již pěkných pár měsíců. Zatímco vloni se však zdál jeho příchod díky spoustě poměrně zajímavých úniků jako velmi pravděpodobný, letošek zatím příliš mnoho náznaků nepřinesl. Když ale Apple zařadil v posledních týdnech v USA iPhone SE znovu do prodeje, aby jej vyprodal ze skladů, začalo se poměrně intenzivně spekulovat nad tím, zda si tímto krokem jen neověřuje zájem uživatelů o smrtphone této velikosti, jelikož znovu přemýšlí o vytvoření iPhonu SE 2. A právě tyto teorie vypadají díky úniku reálné fotky a zprávě jednoho čínského magazínu ještě věrohodněji. 

Čínský techweb zveřejnil fotku zřejmě špatně vyrobeného digitizéru, tedy horní dotykové plochy displeje, který údajně patří iPhonu SE 2. Podle fotky bychom se měli dočkat iPhonu s designem modelů X/XS, který by však měl výrazně menší horní výřez v displeji. Právě zmenšení výřezu je však jedním z vylepšeních, o kterých se spekuluje i v souvislosti s iPhony 11, takže se použití této novinky nejeví jako nereálné ani v tomto případě. 

Fotka digitizéru iPhonu SE 2. Všimněte si hlavě drobného výřezu v jeho horní části: 

Poměrně zajímavé je, že mají Číňané jasno i v tom, jaký hardware se má v potenciální novince objevit. Dostat by dle nich měla čipset A12 Bionic, který tepe v loňských iPhonech, a 3 GB RAM paměti. Co se pak týče kapacit úložiště, vybírat budeme moci ze 64 GB a 128 GB. Cena novinky by se pak měla pohybovat v rozmezí 399 až 499 dolarů, tedy zhruba na úrovni iPhonů 7. 

Koncept iPhonu SE s OLED displejem od okraje k okraji od Curved.de:

Pokud jste si již začali na novinku brousit zuby, měli byste raději ještě chvíli brzdit. Jak už jsem totiž psal v úvodu, spekulací ohledně příchodu modelu SE 2 je v posledních týdnech opravdu málo a nelze tak s určitostí říci, zda jej čekat či nikoliv. Jako nereálný se sice jeho příchod s ohledem na horší prodeje iPhonů sice nezdá, ruku do ohně bychom však za něj zatím také nedali. Snad tedy budeme moudřejší z úniků z následujících týdnů. 

iPhone SE 2 Concept

Dnes nejčtenější

Další články